ارزش توییتر به ۳۳ درصد قیمت خرید ایلان ماسک رسید

ارزش توییتر به ۳۳ درصد قیمت خرید ایلان ماسک رسید به گزارش اچ پی، یک شرکت کارگزاری اعلام نمود توییتر حالا یک سوم قیمتی ارزش دارد که ایلان ماسک برای این پلت فرم شبکه اجتماعی پرداخت کرد.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، ایلان ماسک اذعان کرده که برای خرید توییتر، پول بیشتر از حدی پرداخت کرده است. این کارآفرین میلیاردر، سال قبل توییتر را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خرید که شامل ۳۳.۵ میلیارد دلار سهام بود. ماسک به تازگی گفته است توییتر کمتر از نصف پولی که برای آن پرداخت کرده است، ارزش دارد.

اکنون شرکت کارگزاری فیدلیتی فاند اعلام نموده است توییتر یک سوم قیمتی ارزش دارد که ایلان ماسک برای این پلت فرم شبکه اجتماعی پرداخت کرد. مشخص نیست فیدلیتی چطور به این ارزش گذاری جدید و پایین تر رسیده است یا آیا اطلاعات غیرعمومی از این شرکت دریافت کرده است.

فیدلیتی اولین بار برآوردش از ارزش سهام توییتر را در نوامبر به ۴۴ درصد قیمت خرید ایلان ماسک، کم کرد. سپس در دسامبر و فوریه، برآوردش از ارزش سهام این شرکت شبکه اجتماعی را به میزان بیشتری پایین آورد.

توییتر از زمانیکه توسط ایلان ماسک خریداری شده است، از نظر مالی، گرفتار مشکل شده است. بعد از اینکه ماسک، توییتر را با ۱۳ میلیارد دلار بدهی روبرو کرد، با تصمیمات ناگهانی و چالشهای در ارتباط با سیاست نظارت بر محتوا، سبب کاهش ۵۰ درصدی درآمد تبلیغاتی شد. تلاش ماسک برای جبران این کاهش درآمد از راه فروش اشتراک "توییتر بلو"، تابحال موفق نبوده است. در انتها مارس، کمتر از یک درصد کاربران ماهانه توییتر مشترک این سرویس بودند.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ که از ارزش گذاری فیدلیتی برای محاسبه ارزش دارایی های ماسک بهره برده است، سرمایه گذاری ماسک در توییتر حالا ۸.۸ میلیارد دلار ارزش دارد. ماسک بیشتر از ۲۵ میلیارد دلار برای خرید ۷۹ درصد سهام توییتر در سال میلادی گذشته هزینه کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این محاسبه جدید، حدود ۸۵۰ میلیون دلار از ثروت ۱۸۷ میلیارد دلاری ماسک کم می کند. علیرغم مشکلات توییتر، ثروت ماسک سال جاری بیشتر از ۴۸ میلیارد دلار افزوده شده که تا حد زیادی به علت رشد ۶۳ درصدی قیمت سهام شرکت خودروسازی تسلا بوده است.

منبع:

1402/03/11
13:17:53
5.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی