پرطرفدارترین نسخه اندروید

پرطرفدارترین نسخه اندروید به گزارش اچ پی، در حالیکه اندروید ۱۴ بروزرسانی بزرگ بعدی است که برای سیستم عامل موبایل گوگل عرضه می شود، اندروید ۱۱ همچنان پرکاربردترین نسخه اندروید مانده است.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، طرفداران سامسونگ با اشتیاق منتظر اندروید ۱۴ هم هستند. سامسونگ تا آخر سال ۲۰۲۳، احیانا اندروید ۱۴ را در سراسر دنیا برای اغلب مدلهای پرچمدار حائز شرایط که در دو سال قبل وارد بازار شده اند و شاید یک یا دو گوشی میان رده عرضه نماید. اما حتی هنگامی که بزرگترین سازنده گوشی اندرویدی، عرضه اندروید ۱۴ را آغاز می کند، جدید ترین آمار توزیع اندروید نشان داده است که نسخه ۱۱ برای مدتی، همچنان پرکاربردترین نسخه آینده خواهد بود.

گوگل به مدت حدود به یک دهه، به صورت منظم آمار توزیعی را منتشر نموده است که درصد دستگاه هایی که هر نسخه اندروید روی آنها اجرا می شود را نشان داده است. اما این آمارها در چند سال قبل بسیار کمتر انتشار یافته اند؛ شاید به این علت که این آمار پراکندگی هایی را نشان می دهند که همچنان بر اکوسیستم اندروید تأثیر می گذارند و جدید ترین آمار توزیع هم تفاوتی نکرده است.

طبق آمار گوگل، در انتها ماه مه سال ۲۰۲۳، اندروید ۱۱ در ۲۳.۱ درصد از دستگاه ها اجرا می شد. برخلاف تصور، این اندروید ۱۲ یا اندروید ۱۳ نیست که در رتبه بعدی قرار می گیرد، بلکه اندروید ۱۰ است که چهار سال پیش ارائه شد و با ۱۷.۸ درصد سهم، در رتبه دوم قرار گرفت. در این میان، اندروید ۱۲ و اندروید ۱۳ به ترتیب سهم ۱۶.۳ درصدی و ۱۵ درصدی را در اختیار داشتند.

سهم اندروید ۱۳ در فاصله ژانویه تا مه سال ۲۰۲۳، به صورت قابل توجهی رشد کرد و از ۵.۲ درصد، به ۱۵.۲ درصد رسید و بدون شک، سامسونگ در این رشد اثرگذار بود چونکه اندروید ۱۳ را برای تعداد زیادی از دستگاههای گلکسی منتشر نمود. اما با عنایت به اینکه اغلب دستگاههای حائز شرایط ساخت سامسونگ و شرکتهای دیگر، حالا از اندروید ۱۳ استفاده می نمایند، رشد آن احیانا متوقف خواهد شد. در نهایت، زمانیکه اندروید ۱۴ به گوشیهای هوشمند بیشتری راه پیدا کند، سهم اندروید ۱۳ رو به کاهش خواهد گذاشت، اما امکان دارد زمان زیادی زمان ببرد تا تغییرات اساسی در این آمار توزیع مشاهده شود.

بر اساس گزارش پایگاه فناوری سام موبایل، هم اکنون، همه بی صبرانه منتظر هستند تا سامسونگ نخستین نسخه بتای اندروید ۱۴ و One UI ۶.۰ را منتشر کند اما زمان انتشار مشخص نمی باشد. انتشار برنامه بتای اندروید ۱۳ برای دستگاههای گلکسی در اوایل اوت سال قبل آغاز شد، بنابراین، انتظار می رود برای برنامه بتای اندروید ۱۴، سامسونگ حداکثر تا اواخر ژوییه صبر کند.

منبع:

1402/03/20
11:18:43
5.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی