آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان به گزارش اچ پی، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۲۳، ۳۵.۸۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۵ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۵۶ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی به حساب می آید. وبسایت Speedtest یکی از سایتهایی است که شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.

طبق آخرین آمار انتشار یافته در وبسایت اسپیدتست، تا ماه ژانویه ۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۷.۹۸ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۹.۷۵ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود ۷۶.۳۴ مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۳.۳۶ مگابیت برثانیه و تأخیر ۱۰ میلی ثانیه است.این درحالی است که در ماه دسامبر ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۶.۷۴ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۹.۶۶ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود ۷۵.۱۸مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۲.۵۲ مگابیت برثانیه و تأخیر ۱۰ میلی ثانیه بود.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه ژانویه ۲۰۲۳ به ترتیب به امارات متحده عربی(۱۶۱.۱۵)، قطر(۱۵۵.۵۱)، نروژ (۱۳۶.۰۸)، کره جنوبی (۱۲۴.۸۴) و دانمارک (۱۱۷.۸۳) متعلق می باشد. همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان به ترتیب سنگاپور(۲۳۴.۵۵) شیلی (۲۲۴.۸۴)، چین(۲۱۱.۳۴)، امارات متحده عربی (۲۰۷.۴۱)، هنگ کنگ (۲۰۶.۷۱) متعلق می باشد.

بر اساس اطلاعات این وبسایت، در زمان بررسی شده میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۸۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۵ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۵۶ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.این درحالی است که در ماه دسامبر ۲۰۲۲ میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۹.۴۲مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۱.۰۲ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۵۵ از میان ۱۴۱ کشور رسانده بود.

بر اساس این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از برزیل و آفریقای جنوبی سریع تر و از اسپانیا و تایلند کندتر است.در حوزه اینترنت ثابت هم میانه سرعت دانلود در ایران ۱۱.۴۴ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود ۱.۸۴ مگابیت و تأخیر ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۶ از میان ۱۷۹ کشور می رساند. برپایه این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از سورینام و الجزایر سریع تر و از نیجریه و گینه کندتر است.

منبع:

1401/11/28
13:10:31
5.0 / 5
342
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی