بررسی كیفیت اینترنت

سیاهکلی: فیلترینگ گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد

سیاهکلی: فیلترینگ گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد به گزارش اچ پی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مسدود شدن دسترسی یه برخی سایت های اینترنتی اظهار داشت: در ابتدا که اینترنت آمد، خیلی از سایت ها را بستیم و فیلتر کردیم اما امروز باید در این اقدام بازبینی صورت بگیرد.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، لطف الله سیاهکلی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع در رابطه با بررسی کیفیت اینترنت و شاخصهای در رابطه با آن با رویکرد چالش های بوجود آمده برای افراد و کسب وکارهای مجازی اظهار داشت: چند مبحث در اینترنت مهم می باشد که یکی از آنها قیمت اینترنت است؛ در حالی که خیلی از کسب و کارها بر محور اینترنت اداره می شود، قیمت همچنان نامناسب است و باید به آن توجه گردد.
وی ادامه داد: مبحث دیگری که در حوزه اینترنت مهم می باشد سرعت آن است؛ ما هنوز به مردم ظرفیت می دهیم درحالیکه گرچه این ظرفیت برای موبایل معنا دارد اما برای پورت های ثابت نظیر منازل، فروشگاه ها و اماکن اداری و اقتصادی باید سرعت تعریف شود؛ دوستان گزارش دهند ببینیم سرعت چگونه است؟ ما همواره از بایت صحبت می نماییم در صورتیکه باید مگابیت یا گیگابایت را به مردم بدهیم؛ این خیلی مهم است و کسب و کارها در این عرصه ها می توانند رونق بگیرند.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: میانگین تولید ناخالص داخلی در دنیا در حوزه اقتصاد دیجیتال ۱۵ درصد است که در بعضی از کشورها این عدد به ۳۵ درصد هم می رسد اما در کشور ما سهم این اقتصاد ۸ درصد است که نشان داده است به این حوزه بی توجهی شده است.
سیاهکلی در ادامه با انتقاد از مسدود شدن دسترسی یه برخی سایت های اینترنتی اظهار داشت: در ابتدا که اینترنت آمد، خیلی از سایت ها را بستیم و فیلتر کردیم اما امروز باید در این اقدام بازبینی صورت بگیرد چونکه هم اکنون فیلتر بعضی از این سکوها نظیر گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد؛ یوتیوب یک سایت مهارت محور است که نسبت به خیلی از سایت هایی که هم اکنون در دسترس هستند، پاک تر است.
وی با تکیه بر ضرورت ساماندهی وی پی ان ها در کشور اظهار نمود: استفاده از وی پی ان وقتی باعث کاهش پهنای باند و سرعت می شود که باید برای ساماندهی این حوزه اقدام نماییم.
این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تکیه بر ضرورت توجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مبحث امنیت شبکه، اظهار داشت: از وزیر می خواهم در زمینه افزایش رضایتمندی مردم گام بردارد؛ اگر امروز از مردم آمارگیری نماییم آنها نسبت به وضعیت اینترنت ناراضی هستند چونکه پول می دهند و اما کسب و کارشان رونق ندارد. اشغال شبکه بیش از اندازه است و خرابی شبکه وجود دارد و زیرساخت ها به روزرسانی نشده است؛ از طرفی نظارت بر اپراتورها و درآمدها و هزینه های آنها خیلی مهم است چرا آنها از درآمدهای خود برای به روزرسانی زیرساخت های شان استفاده نمی کنند.
منبع:

1402/05/31
10:43:55
5.0 / 5
337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی