در سال ۲۰۱۷

گوگل بیش از ۷۰۰ هزار اپلیكیشن آلوده را حذف نمود

گوگل بیش از ۷۰۰ هزار اپلیكیشن آلوده را حذف نمود اچ پی: گوگل در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی، بیش از ۷۰۰ هزار اپلیكیشن آلوده و مشكوك به داشتن بدافزار را از فروشگاه اینترنتی پلی استور خود حذف كرده است.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، به نقل از سی نت، این روزها كه بازار بدافزارهای مخرب و حملات سایبری، هك و سرقت اطلاعات كاربران با استفاده از لینك ها و اپلیكیشن های مخرب و آلوده به بدافزار بسیار داغ شده، خوب است بدانیم كه غول تكنولوژی گوگل در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی به منظور حفاظت از اطلاعات، حریم شخصی و خصوصی افراد و همینطور جلوگیری از نفوذ و هك مجرمان سایبری بیش از ۷۰۰ هزار اپلیكیشن مشكوك را از فروشگاه اینترنتی و آنلاین پلی استور خود حذف كرده است.
البته این در حالیست كه گوگل برای توسعه دهندگان اپلیكیشن های مختلف مقررات و قوانین سخت گیرانه ای را به منظور حفاظت از اطلاعات گوشی و كامپیوتر كاربران تابحال در دستور كار خود قرار داده است.
با این حال باز هم گاهی متخصصان امنیت سایبری گوگل یا سایر موسسات تحقیقاتی فعال در زمینه امنیت سایبری بدافزار و ویروس های جدید و پنهانی را در بعضی از این برنامه ها و نرم افزارها كشف می كنند كه سبب می گردد گوگل آنها را به سرعت از فروشگاه اینترنتی خود یعنی پلی استور پاك كند و بدین گونه مانع دسترسی كاربران بیشتری به آنها شود. هرچند كه این عمل تنها صورت مساله را پاك می كند و كاربرانی كه قبلتر آن را دانلود و نصب كرده بودند، همگی در معرض سوءاستفاده و نفوذ بدافزار مذكور قرار می گیرند.

بعنوان مثال كمتر از یك ماه پیش بود كه متخصصان امنیت سایبری در موسسه تحقیقاتی چك پونت به گوگل اعلام نمودند كه بدافزاری در اپلیكیشن ها و بازی های مخصوص كودكان در فروشگاه اینترنتی پلی استور گوگل وجود دارد كه می تواند به آنها تصاویر غیراخلاقی نشان دهد. شركت گوگل هم بلافاصله بعد از بررسی موضوع، ۶۰ اپلیكیشن مشكوك و آلوده به این بد افزار را از پلی استور خود حذف نمود.

اندكی پیشتر از این هم بعضی از اپلیكیشن های مربوط به فلاش لایت یا چراغ قوه بودند، آلوده به بدافزار بودند و گوگل باز هم بلافصله پس از تشخیص و بررسی موضوع، آنها را از پلی استور حذف نمود.

حالا این غول تكنولوژی آمریكایی در تازه ترین گزارش خود اعلام نموده است كه تنها در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی به منظور حفظ اطلاعات كاربران و افزایش امنیت سایبری دستگاه های آنها، ۷۰۰ هزار اپلیكیشن آلوده را از پلی استور خود پاك كرده است.

آندرو آن - مدیر تولید پلی استور گوگل - در این خصوص می گوید: " ما با استفاده از تكنولوژی های جدید و به روزی همچون یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی توانسته ایم كه خیلی از اپلیكیشن های آلوده و مشكوك را بلافاصله تشخیص داده و پاك نماییم و متاسفانه با پیش رفتن زمان، این حملات سایبری و بدافزارها هرروزه پیشرفته تر شده و واكنش ما هم سریع تر شده است و این روند همواره ادامه خواهد داشت".

حملات بدافزارها، باج افزارها و ویروس های كامپیوتری كه در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سالهای گذشته به بیشترین حد خود رسیده بود، هم اكنون تحقیقات جدید صورت گرفته، پیش بینی می كنند كه سال آینده میلادی حملات سایبری توسط بدافزارهای جدید ركورد خواهند زد. طبق آمار، حملات سایبری در سال قبل میلادی ۲۰۱۷نیز به اوج خود رسیده است.
1396/11/11
15:28:57
5.0 / 5
4676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی