اجبار ارائه كنندگان خدمات اینترنت به نظارت بر كیفیت سرویس

اجبار ارائه كنندگان خدمات اینترنت به نظارت بر كیفیت سرویس اچ پی: ارائه دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت ثابت موظف شدند درباره پهنای باند، سرعت و تعرفه ارائه خدمات به مشتركین، مصوبه ۲۶۶ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را به صورت دقیق اجرا كنند.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، مجید حقی - معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی- اظهار داشت: پهنای باند سرویس در ۹۵ درصد زمان دریافت سرویس باید با پهنای باند خریداری شده از جانب مشترك منطبق باشد و با عنایت به اینكه مسیرهای اتصال مشتركین به مراكز مخابراتی كیفیت متفاوتی دارند و امكان ارائه سرعتهای متفاوت به این كیفیت وابسته است، شركتهای ارائه كننده خدمات موظف می باشند با بررسی دقیق، سرعت های واگذاری را امكان سنجی كرده و بعد از آن برای واگذاری به مشتركان اقدام نمایند.
وی اضافه كرد: اعمال هزینه حداقل نیم بها جهت استفاده از ترافیك سایت های داخلی نسبت به ترافیك بین الملل از موارد دیگری است كه شركت های ارائه كننده خدمات اینترنتی باید آن را رعایت نمایند.
حقی درباره تولید محتوای داخلی خاطرنشان كرد: تمامی تولیدكنندگان محتوای داخلی كه محصولات آنها در داخل كشور میزبانی می گردد می توانند با رجوع به پورتال سازمان فناوری اطلاعات ایران به آدرس http: //ito.gov.ir و یا با استفاده از لینك icip.ito.gov.ir دامنه و آدرس عددی (IP) خویش را ثبت كنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تصریح كرد: مشتركان خدمات اینترنت پرسرعت ثابت درصورت بروز تخلف یا وجود مشكل در دریافت سرویس می توانند شكایت خویش را در سامانه ۱۹۵ ثبت كرده و پاسخگویی به آن را پیگیری كنند.1396/11/14
15:55:27
5.0 / 5
4729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی