گواهینامه در فنلاند منسوخ می گردد

گواهینامه در فنلاند منسوخ می گردد اچ پی: فنلاند می خواهد گواهینامه های معمول را منسوخ و به جای آن یك اپلیكیشن برای شهروندان ارائه نماید. اطلاعات و عكس گواهینامه فرد در آن با عنایت به اطلاعات مخازن دولتی تجدید می گردد.به گزارش اچ پی به نقل از نیواطلس، تلفن های هوشمند امروزه در همه جا كاربرد دارند. آنها مجهز به اپلیكیشن هایی می شوند كه زندگی روزمره را جالب تر و البته ساده تر می كنند.
در همین راستا سازمان ایمنی حمل ونقل فنلاند (Transport Safety Agency) می خواهد با استفاده از این خصوصیت موبایل گواهینامه های فیزیكی را منسوخ كند. این سازمان می خواهد با استفاده از یك اپلیكیشن نسخه دیجیتال گواهینامه را برای رانندگان فراهم كند.
درفنلاند هم مانند كشورهای دیگر، گواهینامه رانندگی نه تنها شایستگی راننده برای راندن وسیله را نشان داده است بلكه ابزاری برای شناسایی هویت فرد است.
اما گواهینامه های فیزیكی طی عمر ۳۰ ساله شان به ندرت تجدید می شوند. بنابراین اگر عكس روی كارت با صاحب آن همخوانی نداشته باشد یا اطلاعات آن قدیمی باشد، هیچ كاربردی نخواهند داشت.
درهمین راستا شركت HiQ سوئد و Graet Apes فنلاند نمونه اولیه ای از یك اپلیكیشن موبایل طراحی نموده اند كه به صورت خودكار عكس و اطلاعات فرد را با عنایت به مخازن سازمان هایی مانند پلیس یا كنترل پاسپورت تجدید می كند. این اپلیكیشن به صورت آنی جریمه های كاربر را هم یادآوری می كند.
اپلیكیشن مذكور Autoilija نام گرفته و تابحال برای iOSعرضه شده و نسخه اندروید آن هم در حال طراحی است. بعد از دانلود این اپلیكیشن، با كمك اطلاعات ذخیره شده شهروندان فنلاندی در مخازن ملی، كاربر احراز هویت می گردد.
پس از احراز هویت، اطلاعات گواهینامه رانندگی از یك سرور امن Transport Safety Agencyبازیافت و در كنار آخرین عكس فرد از یك سرور دولتی دیگر قرار می گیرد. سپس كاربر با انتخاب رمزی ۴ رقمی یا فناوری لمس اثر انگشت و شناسایی صورت از گواهینامه رانندگی دیجیتال خود محافظت كند.
نمونه اولیه اپلیكیشن حاوی چندفناوری امنیتی ضد كلاهبرداری است. بعنوان مثال واترمارك پس زمینه گواهینامه رانندگی دیجیتال با سنسور ژیروسكوپ موبایل كاربر مرتبط می گردد و بخش هایی مانند لوگو؟ را متحرك می كند.

1396/11/18
12:41:06
5.0 / 5
5119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی