بلندگوی الكسا مترجم هوشمند می گردد

بلندگوی الكسا مترجم هوشمند می گردد اچ پی: شركت آمازون می خواهد قابلیت جدیدی را به بلندگوی هوشمند الكسای خود بیفزاید تا ترجمه آنی مطالب بیان شده به دهها زبان با استفاده از آن ممكن شود.به گزارش اچ پی به نقل از یاهونیوز، تاكنون از آمازون برای صدور فرامین صوتی مختلف و همچون انجام سفارشات خرید یا درخواست پخش اخبار یا موسیقی و غیره استفاده می شد.
اما منابع آگاه می گویند آمازون با هدف افزایش استفاده از بلندگوی الكسا در كشورهای مختلف و در بین فرهنگ های گوناگون می خواهد ترجمه آنی و درك مطالب بیان شده به دیگر زبان ها را ممكن كند. البته تحقق این هدف كار ساده ای نیست، به خصوص كه آمازون می خواهد توانمندی الكسا را از حد امكان درك كلمات و عبارات ساده فراتر ببرد و فهم پیچیدگی های زبان های مختلف را هم برای بلندگوی هوشمند خود ممكن كند.
در حال حاضر الكسا ترجمه كلمات و اصطلاحات زبان هایی مانند اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی را به زبان انگلیسی و برعكس ممكن كرده و در آینده نزدیك چند زبان دیگر كه هنوز به صورت دقیق مشخص نشده اند را به این مجموعه اضافه می كند.
نكته مهم هوشمندی روند ترجمه الكساست. بعنوان مثال اگر یك آمریكایی بخواهد در یك مجلس عروسی در ژاپن حضور یابد و جمله ای را برای تبریك و متناسب با فرهنگ این كشور بیان كند می تواند به انگلیسی از الكسا بپرسد: برای تبریك به پدر عروس باید چه بگویم؟ الكسا مبحث را درك كرده و جمله ای رسمی و مناسب را پیشنهاد می دهد.
علاوه بر این، اگر یك جهانگرد اروپایی برای نخستین بار وارد رستورانی در هند شود می تواند از الكسا بپرسد: الكسا، من الان وارد رستورانی در دهلی نو شدم. باید با چه كسی صحبت كنم و چگونه میز رزرو كنم؟ در اینجا هم الكسا پیشنهادات مناسب را متناسب با فرهنگ مردم هند عرضه خواهد نمود.

1396/12/12
23:21:17
5.0 / 5
5108
تگهای خبر: بلندگو , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی