گسترش اینترنت اشیا با استیكرهای نازك

گسترش اینترنت اشیا با استیكرهای نازك اچ پی: محققان موفق به ساخت استیكرهایی بسیار نازك حاوی مدار الكترونیكی شده اند كه می توان آنها را روی اجسام مختلف چسباند و بدین سان اینترنت اشیا را گستر ش داد.به گزارش اچ پی به نقل از نیواطلس، اینترنت اشیا سهولت دسترسی و راحتی را برای كاربران فراهم می آورد. این فناوری نوین مزایای اقتصادی بی شماری دارد. اما گسترش آن با عنایت به هزینه ها كمی مشكل است.
درهمین راستا محققان دانشگاه پوردو و دانشگاه ویرجینیا یك روش ساخت مدار بسیار نازك و نوین ابداع نموده اند كه اینترنت اشیا را در تمام اجسامی كه بتوان روی آن ها برچسب زد، فراهم می آورد.
این مدارهای الكترونیكی برچسبی بعضی از گام های تولید را حذف می كند و در نتیجه از هزینه ها می كاهد.
البته این مواد بسیار نازك پدیده جدیدی نیستند. به صورت معمول مدارهای الكترونیكی روی ویفرهای سیلیكونی سخت چاپ می شوند. این مواد سخت باید چنان مقاوم باشند كه بتوانند در برابر گرما و حكاكی شیمیایی مقاوم باشند. هر بار می توان یك مدار جدید روی چنین ویفری چاپ كرد.
تكنیك جدید پرینت انتقالی نام دارد و سبب می گردد یك ویفر چند بار استفاده گردد. بدین سان می توان تعداد نامتناهی مدارهای مبتنی بر فیلم های انعطاف پذیر ساخت. با فرو كردن ویفر در آب می توان مدار را از آن جدا كرد.
بعد از فرایند تولید، مدارهای نازك را می توان در شكل و اندازه مختلف ساخت و روی سطوح مختلف چسباند.
به گفته محققان این استیكرها به تدریج ارتباطات بی سیم را ارتقا می دهند. با كمك آنها می توان یك سنسور را ساخت یا آن را روی یك پهپاد چسباند. سپس پهپاد را به مناطق خطرناك فرستاد تا نشت گاز را كشف كند.

1397/05/01
13:12:09
5.0 / 5
4876
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی