سكوت خبری غول های آمریكایی شكست

سكوت خبری غول های آمریكایی شكست اچ پی: اپل سرانجام پس از سكوت خبری شركت های تكنولوژی آمریكایی نفوذ یك بدافزار به سرورهای خویش را تایید نمود اما هم چنان نفوذ هكرهای چینی با استفاده از نصب میكروچیپ را انكار می كند.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، چند روز پیش بود كه گزارش هایی در خصوص نفوذ و حمله هكرهای چینی به بعضی از بزرگ ترین شركت های آمریكایی نظیر اپل، آمازون، فیسبوك و غیره منتشر گردید كه نشان می داد این هكرها با نصب یك میكروچیپ و بدافزار برروی سرورهای این شركت ها، حجم وسیعی از اطلاعات ذخیره شده برروی آن را به سرقت برده اند.

حالا بعد از گذشت چند روز از نفوذ این هكرها، اپل با یك اعتراف نیمه كاره، وجود یك بدافزار برروی یكی از سرورهای خویش را تایید نمود اما از نصب میكروچیپ برروی سرورهایش هیچ سخنی به زبان نیاورد. این در حالیست كه سایر غول های تكنولوژی آمریكایی نظیر فیسبوك و آمازون ترجیح داده اند در یك سكوت خبری به سر برده و نفوذ هكرهای چینی را تایید نكنند.

به گفته تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری، سكوت خبری كه بعد از این واقعه بوجود آمده است، بخاطر رسوایی بزرگی است كه هم اكنون گریبانگیر شركت هایی شده است كه روزی ادعای بهترین تكنولوژی و مقابله با بدافزار و جلوگیری از نفوذ هكرهای كامپیوتری را داشتند.

با اینكه در اولین روز و ساعات بعد از حمله هكرهای چینی، اپل و آمازون این نفوذ و حمله سایبری را به كلی انكار كردند اما حالا به نظر می آید كه گزارش های منتشره بخصوص از جانب بلومبرگ، بر طبل رسوایی آن ها كوبانده و سبب شده است كه اپل از موضع انكار پایین آمده و بالاخره نفوذ بدافزاری و سرقت داده های ذخیره شده برروی سرورهای خویش را تایید كند.

این حمله سایبری سازمان دهی شده كه احیانا از جانب دولت چین هم حمایت شده است، یكی از پرخطرترین حملات سایبری در جهان به حساب می آید كه مبتنی بر سخت افزار بوده و هكرهای چینی توانسته اند از اطلاعات موجود بر سرورهای ۳۰ شركت آمریكایی جاسوسی كنند.

گفته می گردد در بین شركت های قربانی حمله سایبری مذكور، نام چند بانك و موسسه مالی بزرگ آمریكایی هم به چشم می خورد كه بدون شك افشای اطلاعات آن ها می تواند تهدید و خطر بزرگی برای دولت و منافع مالی و ملی ایالات متحده آمریكا محسوب شود.

ظاهرا این حمله سایبری هم با استفاده از همین میكروچیپ ها كه اندازه ای بسیار كوچك دارند، صورت گرفته است.

بدافزارها، باج افزارها و ویروس های كامپیوتری در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال های گذشته به بیش ترین حد خود رسید، حالا بر مبنای تازه ترین تحقیقات، پیش بینی شده است كه سال جاری میلادی حملات سایبری توسط بدافزارهای جدید ركورد خواهند زد. بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه از سال ۲۰۱۶ كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آن ها شده است.

همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و صدمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آن ها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها و شركت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.

بنابراین می توان گفت خطر حملات سایبری در كمین تمامی افراد، كاربران و شركت های كوچك و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا كرد كه كسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) به صورت قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است.حملاتی كه بدافزار واناكرای در سال قبل به كشورها، سازمان ها و شركت های بسیاری كرد، خسارات جبران ناپذیر بسیاری را برای آن ها برجای گذاشت.
1397/07/16
21:52:37
5.0 / 5
4856
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی