آدم ربایی بخاطر بیت كوین

آدم ربایی بخاطر بیت كوین به گزارش اچ پی شماری از آدم ربایان در اوكراین یكی از كارشناسان و فعالان عرصه ارز دیجیتالی رمزنگاری شده را ربودند و در قبال آزادی وی درخواست ارز دیجیتالی بیت كوین كردند.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، چند روز پیش گروهی از شیادان و آدم ربایان در اوكراین فردی به نام پاول لرنر - یكی از كارشناسان ماهر و زبده مركز مبادلات ارز دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین - را به صورت ناگهانی ربودند اما بعد از آن اعلام نمودند كه در قبال آزاد كردن پول نمی خواهند بلكه مبلغ بیش از ۱ میلیون دلار ارز دیجیتالی بیت كوین را درخواست نمودند.
تحلیلگران بر این باورند كه دزدان و آدم ربایان به منظور جلوگیری از رهگیری و پیگیری كردن نیروهای امنیتی و پلیس، پول معمولی و اسكناس نخواسته اند و بنابراین از موسسه و مركز مربوطه ارز دیجیتالی بیت كوین درخواست كرده اند.

به گفته موسسه و مركز مبادلات ارزهای دیجیتال در اوكراین ( EXMOفاینانس)، پاول لرنر، یكی از كارشناسان و تحلیلگران بلاك چین و ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده است كه در روز ۲۶ دسامبر توسط افرادی كه ماسك و نقاب بر چهره داشتند، ربوده شد.

آنتوان گراشنكوف – یكی از مشاوران وزارت امور داخلی اوكراین – در یك گفت وگوی تلفنی به گزارشگر رویترز اظهار داشت: " این اولین موردی است كه در اوكراین در ارتباط با ارز دیجیتالی بیت كوین اتفاق می افتد".

موسسه EXMO فاینانس كه پاول لرنر در آن كار می كرده اعلام نموده است كه پلتفرم مبادلاتی این مركز در حالت نرمال و عادی به سر می برد. هنوز معلوم نیست كه دقیقا چه كسی و از جانب چه منبعی این مبلغ پول را به آدم ربایان تحویل و حواله كرده است چون كه پاول لرنر خود دسترسی مستقیمی به سرمایه های مالی كاربران شركت نداشته است.

پاول لرنر یك هدف عالی برای ربایندگان به شمار می رفت چراكه وی یكی از تحلیلگران و فعالان در عرصه ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بود و موسسه EXMO فاینانس هم در این زمینه فعالیت های بسیاری داشت.

پلیس ملی اوكراین بعد از این واقعه، پرونده ای را به منظور پیگیری جریان گروگان گیری پاول لرنر به راه انداخته است چراكه این اولین باری است كه در اوكراین چنین اتفاقی مرتبط با ارزهای دیجیتالی رخ داده است و پلیس و نیروهای امنیتی باید راهی را برای پیگیری ربایندگان این چنینی و جلوگیری از وقوع اتفاقات مشابه بیابند.

این ارز دیجیتالی از جانب هر منبعی كه به ربایندگان پرداخت شده است، تابحال به فروش رسیده است ازاین رو باتوجه به اطلاعات كنونی امنیت سایبری نمی توان هیچ گاه دریافت كنندگان این مبلغ هنگفت از ارز بیت كوین را شناسایی كرد. 

1396/10/11
20:14:35
5.0 / 5
5815
تگهای خبر: دیجیتال , بیت كوین , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی