گلایه وزیر ارتباطات در رابطه با فیلترینگ فضای مجازی

گلایه وزیر ارتباطات در رابطه با فیلترینگ فضای مجازی به گزارش اچ پی وزیر ارتباطات با گلایه از برخی رسانه ها كه او را مسئول فیلترینگ فضای مجازی جلوه داده اند، تصریح كرد كه بر مبنای قوانین مربوط به پالایش فضای مجازی، وزارت متبوعش در امر فیلترینگ نقش ندارد و از رسانه ها خواست با شفاف سازی و با استفاده از دستگاه قانونگذاری كشور به پیگیری راه حل ها بپردازند.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در اینستاگرامش نوشت:

«تصمیم نداشتم در موضوعی كه وزارت ارتباطات در تصمیم آن نقشی نداشت، اظهار نظری كنم، اما به ناچار كلامی چند در این خصوص خواهم نوشت.
در كشور اعتراضی شكل گرفت، اعتراض با موج سواری عده ای تبدیل به اغتشاش شد. در این اغتشاشات مردمی متضرر و اماكنی صدمه دیدند و متاسفانه خانواده هایی هم داغدار شدند.
شورای امنیت كشور -كه وزارت ارتباطات در آن عضو نیست- برای تولید آرامش تصمیم گرفت در كنار سایر اقدامات تامینی و انتظامی، محدودیتهای موقتی را بر فضای مجازی اعمال نماید.
طبیعی است كه این اقدامات نارضایتی هایی را تولید كند اما گیرندگان این تصمیم طبیعتا بین مزایا و معایب این تصمیم وزن سنجی كرده اند.
عده ای دیگر اما اكنون به جای پرداختن به ریشه اعتراضات و اغتشاشات و حل آنها، تلاش بر انداختن همه تقصیرها بر گردن فضای مجازی و بازخوانی اشكالات توسعه فضای مجازی در كشور -كه گاها وارد هم هست- كرده اند.
عده ای دیگر هم در آن سوی مرزها كه اتفاقا مثل همیشه در محاسباتشان اشتباه می كنند ریشه نرسیدن به نتایج تخیلات و توهمات خویش را در تولید همین محدودیت ها می دانند و حرف از تحریم ها به میان آورده اند و تصور كرده اند تحریم های آنها بر روحیه خادمان ملت ایران تاثیری خواهد داشت.
لازم دیدم یادآوری كنم آنچه همواره سبب افتخار و قوام نظام جمهوری اسلامی در برهه های مختلف از جنگ تحمیلی تا تحریم های سنگین اقتصادی و تهاجمات فرهنگی بوده، حمایت همه جانبه مردم و دلدادگی آنها به كشورشان و دینشان و وفاداری به رهبری آن بوده است.
بدخواهان بدانند تا نظام اسلامی مستظهر به حمایت ملت است نخواهند توانست حتی با پیشرفته ترین تكنولوژیها هم گزندی به این ملت وارد كنند و ما مسئولین هم باید همواره خادم و قدردان این ملت شریف باشیم و به جای افزودن به دغدغه های آنها، گره از مشكلات آنها باز نماییم و بر آنها نیافزاییم.
در پایان، ضمن تشكر از دوستان رسانه ای كه با طنزهای مختلف در این ایام به نقادی و یا حتی تخریب بنده پرداختند، تقاضا دارم برای یكبار هم كه شده به مرور قوانین و مقررات كشور در عرصه پالایش فضای مجازی و شرح مسئولیت هر یك از دستگاهها در برابر این مقررات بپردازند و اگر اشكالی وجود دارد با شفاف سازی و با استفاده از دستگاه قانون گذاری كشور به پیگیری راه حل ها بپردازند. »
وزیر ارتباطات در متن خود در اینستاگرامش به تصویری در ضمیمه طنز روزنامه قانون هم اشاره ای داشت و نوشت این تصویر، تصویر طنزی بود كه امروز در رسانه های مختلف انعكاس زیادی داشت.
تصویر طنز روزنامه قانون
 

1396/10/15
20:04:57
5.0 / 5
4584
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی