سازمان فناوری اطلاعات اعلام كرد؛

اختصاص کد کوتاژ وارداتی به فعالان حوزه ارزی در اربعین

اختصاص کد کوتاژ وارداتی به فعالان حوزه ارزی در اربعین اچ پی: مشکل شرکت های پرداخت یاری در عرصه تامین ارز اربعین با رایزنی سازمان فناوری اطلاعات مرتفع شد.به گزارش اچ پی به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، طی نشستی چالش ها و درخواست های شرکت های فعال در عرصه ارزی اربعین مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت و در نهایت تصمیمات مهمی نیز گرفته شد. در این رویداد که دومین دور نشست شرکت های پولی و مالی اربعین محسوب می شود، دکتر خوانساری، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، کریمی، معاون بین الملل بانک مرکزی، شاد کار، مشاور رییس بانک مرکزی، چهار شرکت فعال حوزه ارزی در اربعین امسال و برخی مدیران در رابطه با کارهای ارزی بانک مرکزی حضور داشتند.
اهم درخواست های این شرکت ها، مبتنی بر گرفتن اجازه فعالیت ارزی در کشور عراق با هدف همکاری با شرکت های تجاری در این کشور بود. بطوریکه تجار ایرانی بتوانند در کشور عراق، ارز را در اختیار شرکت های پرداخت یاری قرار دهند تا ارز مورد نیاز زوار تامین شود.
اما نشست امروز دستاورد مهمی را نیز به همراه داشت و آن موافقت با اختصاص کد کوتاژ وارداتی به یک اپلیکیشن و سایر شرکت های مشابهی بود که در رویداد اربعین حسینی به ارائه خدمات ارزی می پردازند. موافقت بانک مرکزی با اعطای کد کوتاژ وارداتی این امکان را برای شرکت های فعال در عرصه ارزی فراهم می آورد که بتوانند دینارهای صادراتی را در عراق به زائران تحویل دهند.
از دیگر موارد مطروحه در این جلسه، درخواست شرکتها برای خرید و فروش مجازی ارز و به عبارتی راه اندازی صرافی های مجازی و نیز ایجاد امکان های نوین پرداخت بود که گرچه مورد استقبال مسئولان بانک مرکزی قرار گرفت، اما به سبب کمبود وقت، قرار شد در برنامه های آینده حوزه خدمات ارزی اربعین قرار بگیرد.


منبع:

1402/06/08
08:03:15
5.0 / 5
340
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی