دعوای ایلان ماسک و نیویورک تایمز بالا گرفت

دعوای ایلان ماسک و نیویورک تایمز بالا گرفت به گزارش اچ پی، دیجیاتو نوشت: شبکه اجتماعی ایکس که پیشتر با نام توییتر شناخته می شد، تیک طلایی اکانت رسمی رسانه نیویورک تایمز را حذف کرده است. این اتفاق ظاهراً در ادامه کشمکش های ایلان ماسک و این رسانه رخ داده، درحالی که سایر رسانه ها هنوز تیک طلایی خویش را حفظ نموده اند.


یک منبع مطلع می گوید سه شنبه هفته پیش متوجه شد که تیک طلایی اکانت نیویورک تایمز روی پروفایل این نشریه در شبکه اجتماعی ایکس حذف گردیده است. این درحالی است که واشنگتن پست، وال استریت ژورنال، آسوشیتد پرس، سی ان ان و بلومبرگ هنوز تیک طلایی دارند.
بیشتر بخوانید:
پر مرغ پرارزش شد! قدرتمندترین زیردریایی های هسته ای جهان/ از بوری تا باراکودا/ عکس در روز پنجشنبه توییتر به اکانت نیویورک تایمز تیک آبی داد، اما هنوز خبری از بازگشت تیک طلایی نیست. سخنگوی این رسانه می گوید شرکت ایکس در رابطه با علت این اقدام یا اقدامات قبلی به آنها هیچ توضیحی عرضه نکرده است.
کشمکش طولانی ایلان ماسک و نیویورک تایمز در ایکس این اتفاق یک مرتبه دیگر نشان داده است که ایلان ماسک چگونه می خواهد از نفوذ شبکه اجتماعی پرطرفدار خود ضد رسانه های بزرگ استفاده نماید. در ماه آوریل، ماسک سیستم قدیمی اعطای تیک به سیاستمداران، خبرنگاران و دیگر چهره های مطرح را متوقف کرد و در عوض فروش تیک آبی در ازای پرداخت ماهانه ۸ دلار را آغاز نمود.


ایکس برای اعطای تیک طلایی به شرکت ها هم اشتراکی با هزینه ماهانه ۱۰۰۰ دلار را معرفی نمود. اما زمانیکه نیویورک تایمز اعلام نمود چنین مبلغی را نمی پردازد، ماسک تیک طلایی آنرا حذف نمود. بااین حال، اندکی بعد تیک این اکانت و چند حساب دیگر بدون پرداخت پول به آنها برگردانده شد. منابع آگاه می گویند نیویورک تایمز و واشنگتن پست هیچگاه برای تیک طلایی خود پولی به ایکس پرداخت نکرده اند.
ایلان ماسک در گذشته بارها به نیویورک تایمز حمله کرده بود. وی در ماه آگوست مدعی شده بود که این رسانه حامی نسل کشی است و اگر زمانی برای کنارگذاشتن آنها وجود داشته باشد، حالا باید دست به کار شد. چند روز بعد، تغییری در لینک های منتهی به وبسایت نیویورک تایمز بوجود آمد تا کاربری تأخیری پنج ثانیه ای را تحمل کند و ترافیک این رسانه کاهش پیدا کند. این مشکل البته نهایتا برطرف شد. قابل ذکر است نیویورک تایمز بیست وپنجمین اکانت از نظر تعداد دنبال کننده در شبکه اجتماعی ایکس است.
این اتفاق در شرایطی رخ داده است که شبکه اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسک با تشدید مشکل نشر اطلاعات و اخبار نادرست روبه رو است و اتحادیه اروپا هم سخت گیری را در رابطه با مدیریت محتوا در این شبکه اجتماعی بیشتر کرده است. اخیرا شایعه شده بود که ایکس شاید به خاطر همین مسائل از بازار اتحادیه اروپا بیرون برود و باآنکه این گزارش رد شد، اما ایلان ماسک احتمالا راهی جز تغییر سیاست ها یا ترک این بازار نخواهد داشت.
۵۸۵۸منبع:

1402/07/29
13:25:52
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی