براساس گزارش سازمان رگولاتوری؛

تازه ترین آمار از ضریب نفوذ اینترنت ثابت و همراه

تازه ترین آمار از ضریب نفوذ اینترنت ثابت و همراه اچ پی: بر طبق گزارش جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مشترکان پهن باند ثابت در بهار امسال به 11 میلیون رسیده اند که کاهش اندک 0.3 درصدی نسبت به سه ماهه ابتدایی 1401 دارد.


به گزارش اچ پی به نقل از مهر، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارش بهار ۱۴۰۲ را منتشر شده است که بر اساس این گزارش، مشترکان پهن باند ثابت در بهار سال جاری به ۱۱ میلیون رسیده اند که کاهش اندک ۰.۳ درصدی نسبت به سه ماهه ابتدایی ۱۴۰۱ دارد. از طرفی ضریب نفوذ پهن باند سیار در بازه زمانی ذکر شده رشد ۷.۳ درصدی داشته اشت. تا پایان بهار امسال، تعداد مشترک پهن باند سیار به ۱۰۵ میلیون و ۸۲۴ هزار مشترک رسیده است.
برپایه گزارش رگولاتوری عمده سهم بازار اینترنت ثابت با رقم ۷۶ درصد به فناوری X-DSL گره خورده و تعداد کاربران TD-LTE به ۱۸ درصد رسیده است. ۴۹ درصد بازار اینترنت ثابت هم در اختیار شرکت مخابرات قرار دارد و ۲۹ درصد به دیگر شرکتهای FCP مربوط می شود. برپایه این آمار، عمده کاربران سرعت ۲ تا ۱۰ مگابیت را در اینترنت ثابت تجربه می کنند. سرعت ۱۰ تا ۲۰ مگابیت بر ثانیه هم در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور بر اساس گزارش بهار ۱۴۰۲ سازمان رگولاتوری، در بهار سال جاری بیش از ۳۶ هزار شکایت برای حوزه ثابت ثبت شده است که ۶۵ درصد آن در رابطه با تلفن و ۳۵ درصد هم در رابطه با پهن باند ثابت بوده است. در حوزه ارتباطات سیار هم ۱۱ هزار و ۲۳۵ شکایت ثبت شده که تنها ۲۰ درصد آن در رابطه با اینترنت سیار بوده است. کاربران از ارتباطات حوزه ثابت خیلی بیش از حوزه سیار شکایت دارند. در این زمان ۷۵ درصد شکایات مردمی در رابطه با ارتباطات ثابت (تلفن و اینترنت) بوده و ۲۵ درصد شکایات به ارتباطات سیار مربوط می شود.
در قسمت دیگری از این گزارش به حوزه ارتباطات سیار پرداخته و سهم اپراتورها اعلام شده است.

 

1402/08/01
16:26:15
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی