مایكروسافت ضعف امنیتی اسكایپ را برطرف می كند؟

مایكروسافت ضعف امنیتی اسكایپ را برطرف می كند؟ اچ پی: به نظر می رسد قرار نیست صدمه پذیری و ضعف امنیتی كه پیام رسان اسكایپ را گرفتار خود كرده بود، بزودی حل شود.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، مدت هاست كه بحث بر سر صدمه پذیری و حفره های امنیتی اسپكتر و ملت داون موجود در پردازنده های اینتل مطرح شده است. از آن پس اخبار و گزارش های متعددی در خصوص اینكه این ضعف های امنیتی برروی سایر اپلیكیشن ها، نرم افزارها و سخت افزارها هم یافت می شوند، در فضای مجازی انتشار یافته است.

هفته پیش بود كه یك حفره امنیتی در پیام رسان اسكایپ كه توسط مایكروسافت توسعه و عرضه داده شده است، كشف شد كه هكرها بدین وسیله قادر خواهند بود به كامپیوتر كاربران این پیام رسان نفوذ پیدا كرده و اطلاعات شخصی آنها را به سرقت ببرند.

اپلیكیشن پیام رسان اسكایپ كه امكان تماس های ویدیویی و تصویری را به كاربرانش می دهد، هم گرفتار یك ضعف امنیتی و صدمه پذیری شده است و حالا گزارش های انتشار یافته حاكی می باشد كه مایكروسافت این پیام رسان را بزودی به روزرسانی نخواهد كرد و بدین ترتیب نباید در آینده خیلی نزدیك منتظر حل شدن مشكل مربوطه باشیم.

البته مایكروسافت اعلام نموده است كه مساله بدان معنا نیست كه حفره امنیتی مذكور غیر قابل حل كردن است بلكه بدان معناست كه به روزرسانی و حل كردن آن نیازمند برنامه نویسی های فوق پیشرفته است كه به صورت قطع زمان زیادی را لازم خواهد داشت. به همین خاطر است كه خیلی از متخصصان امنیتی و تحلیلگران بر این باورند كه اگر مایكروسافت نسخه جدیدی از اسكایپ را عرضه نماید، بسیار بهتر و مقرون به صرفه تر بوده و نیازمند زمان كمتری است تا اینكه بخواهد صرفا ضعف امنیتی مذكور را برطرف كند.
1396/11/28
14:11:11
5.0 / 5
5075
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی