عرضه ارز دیجیتالی كمبریج آنالتیكا در هاله ای از ابهام

عرضه ارز دیجیتالی كمبریج آنالتیكا در هاله ای از ابهام اچ پی: كمبریج آنالیتیكا پیش از رسوایی اطلاعاتی اخیر فیس بوك، قصد داشت یك ارز دیجیتالی رمزنگاری شده اختصاصی برای خود عرضه نماید.



به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، به نقل از investopedia، شركت كمبریج آنالتیكا كه یك نهاد مشاوره سیاسی و تحلیل داده است، حدودا یك ماه پیش با همكاری فیس بوك به افشای اطلاعات خصوصی و نقض حریم شخصی كاربران این شبكه اجتماعی متهم شد.

حالا گزارش های منتشره از جانب نیویورك تایمز حاكی می باشد كه كمبریج آنالتیكا پیش از رسوایی به بار آمده و همكاری با فیس بوك در خصوص افشای اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران، قصد داشته از یك ارز دیجیتاللی رمزنگاری شده اختصاصی برای خود رونمایی كند و آن را برای كاربران جهانی عرضه نماید.

به گفته تحلیلگران، به نظر می رسد كه با در نظر گرفتن رسوایی نقض حریم شخصی كاربران در فضای مجازی و شبكه اجتماعی فیس بوك، این شركت مشاوره دیگر نباید به فكر عرضه چنین چیزی باشد، چراكه بعید به نظر می رسد كسی به آن اعتماد كند. هنوز معلوم نیست كه آیا كمبریج انالتیكا می خواهد به عرضه و انشار یك توكن یا ارز دیجیتالی رمزنگاری شده اختصاصی است یا خیر.

این روزها كه عرضه ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده تبدیل به روشی متداول برای جذب سرمایه و فروش دارایی های دیجیتال برای شركت های بزرگ شده است، كمبریج انالتیكا هم اعلام نموده است كه مدت ها در فكر عرضه آن بوده است.

هرچند كه بارها تحلیلگران بسیاری درباره سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده اخطار داده اند و كشورهای بسیاری هم مقررات سخت گیرانه برای آن وضع كرده اند، اما همچنان عرضه و استفاده از این توكن ها ادامه دارد و غول های تكنولوژی بسیاری هم تابحال به منظور جذب سرمایه گذاران عظیم در جهان ارزهای مجازی بسیاری عرضه نموده اند.

این شركت تابحال در واكنش به پرسش های خبرنگاران در این خصوص، پاسخی نداده است.

نام كمبریج آنالتیكا در رسوایی اخیر فیس بوك، به گوش همه رسید و آوازه بدنامی را برای خود رقم زد. طبق آخرین آمار، شركت كمبریج آنالتیكا به اطلاعات شخصی بیش از ۸۷ میلیون كاربر دسترسی داشته است. هرچند كه این شركت بارها به منظور رفع افترا زنی ضد خود اعلام نموده كه دسترسی به اطلاعات كاربران با استفاده از مجوز قانونی بوده است.




1397/02/02
12:59:21
5.0 / 5
4902
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی