ارز نقل محافل تولید

ارز نقل محافل تولید اچ پی: به دنبال تك نرخی شدن دلار، بازار تولید و واردات شاهد تحولاتی شده اند كه با عنایت به اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی بعنوان تك نرخ بازار، هر یك از بخش ها همچون مواد غذایی، پوشاك، كفش، محصولات IT و... می گویند هنوز دلار تك نرخی دریافت نكرده اند كه باتوجه به نبود تقاضا و كشش بازار برای افزایش قیمت، درخواست تخصیص ارز دولتی را دارند.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، در این باره فعالان فناوران كامپیوتر می گویند در صورتی كه بازار كامپیوتر و تبلت به واسطه نوسانات اخیر ارزی در ركود به سر می برد و مشتریان منتظر كاهش قیمت هستند، قیمت گذاری محصولات در این بازار با دلار ۶۰۰۰ تومانی انجام و پیش بینی می گردد با عنایت به توقف محصولات در گمركات كشور به دنبال عطف به ماسبق شدن قانون تك نرخی ارز برای كالاهایی كه در گذشته با استفاده از صرافی هزینه آن ها پرداخت شده، قیمت ها افزایش یابد.

همچنین مسئولان اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران اعلام نموده كه با عنایت به تك نرخی شدن ارز، باید قیمت پوشاك وارداتی كاهش یابد. همینطور باتوجه به اینكه بازار پوشاك جایی برای گرانی ندارد، نیاز ارزی تولیدكنندگان باید تامین شود

در این میان رئیس اتحادیه بنكداران مواد غذایی اعلام نموده كه تا به امروز برای واردات مواد غذایی دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان به واردكنندگان اختصاص داده نشده و اگر ارزی عرضه شده باشد، محصولاتی كه با این نرخ خریداری شده به بازار وارد نشده است.

در این باره معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه طبق اعلام رئیس كل بانك مركزی تغییرات نرخ ارز در حد پنج درصد خواهد بود، گفته كه تغییرات صورت گرفته در نرخ ارز می تواند بر قیمت كالاها اثرگذار باشد و با عنایت به این تغییر، باید قیمت برخی كالاها كاهش یابد كه معمولا این اتفاق نمی افتد.

و اما در همین راستا باید اظهار داشت كه درپی افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار مصرف، اتحادیه های فروش در بخش گوشت گاوی و گوسفندی یكی از عوامل را كاهش عرضه گوسفند به دنبال قاچاق آن به كشورهای همسایه به علت شكاف ارزی موجود عنوان كرده اند.

علاوه بر دغدغه ارزی تولیدكنندگان می توان به بدقولی بانك مركزی و نگرانی های بوجود آمده برای بانك ها اشاره نمود، چراكه با وجود با وجود گذشت حدود دو ماه از وعده بانك مركزی برای جبران زیان بانك ها در انتشار اوراق گواهی سپرده ۲۰ درصد، مدیران بانكی می گویند تابحال در این باره اقدامی نشده است.

یكی دیگر از خبرهایی كه این روزها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، مبحث بحران آب است كه هر چه به روزهای گرم نزدیك تر می شویم این بحران جدی تر رخ نمایی می كند به گونه ای كه بر مبنای پیش بینی سازمان هواشناسی در سال آبی جاری نسبت به سال قبل و بلند مدت حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد باران كمتری را در كشور شاهد خواهیم بود، همینطور از میزان ذخیره سدهای كشور هم نسبت به سال قبل ۲۵ درصد كاسته شده است كه این مورد سبب شده وزیر نیرو نسبت به وضعیت فعلی منابع آبی اخطار دهد.

و اما خبر خوشی كه برای سهام داران عدالت اعلام شد؛ واریز یكباره سود سهام عدالت عملكرد سال مالی ۱۳۹۵ برای مشمولانی است كه كه با تاخیر شماره شبا داده اند.
1397/02/15
11:23:35
5.0 / 5
5165
تگهای خبر: تولید , كامپیوتر , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی