رئیس پلیس فتای ناجا عنوان كرد

تفكر داعشی هنوز تبلیغ می شود، فاز جدید تروریست ها برای یارگیری پنهان در فضای مجازی

تفكر داعشی هنوز تبلیغ می شود، فاز جدید تروریست ها برای یارگیری پنهان در فضای مجازی اچ پی: رئیس پلیس فتای ناجا با اشاره به آخر كار داعش در میدان نبرد، اظهار داشت كه تفكر داعشی و تكفیری هنوز توسط عوامل این گروهك ها در فضای مجازی تبلیغ و ترویج می گردد.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، سردار سید كمال هادیانفر در ششمین نشست روسای پلیس و بخش های مقابله با جرایم سایبری كشورهای آسیایی و اروپایی كه بامداد امروز به میزبانی ناجا در هتل ارم تهران برگزار شد، اضافه كرد: یكی از مهمترین رویدادهای بین المللی اینترپل در حوزه امنیت فضای سایبری نشست امروز است؛ چون كه تصمیم گیران اصلی حوزه مقابله با جرایم سایبری گردهم آمده اند و این فرصتی بسیار عالی و مغتنم برای پلیس همه كشورهای آسیایی و اروپایی است.

وی با اشاره به اینكه چهار میلیارد و 200 میلیون نفر در سراسر جهان كاربر فضای مجازی می باشند، اظهار داشت: امروزه زندگی بشر بدون اینترنت دچار مشكلات فراوان شده و حتی در بعضی موارد مختل می گردد. در همین راستا امروزه تامین امنیت فضای مجازی چالش تمامی كشورهای جهان است و بنابراین است كه تمام كشورها و دولت ها در حال تكاپو برای سرمایه گذاری در این حوزه هستند.

ضرر دو تریلیون دلاری به اقتصاد جهانی در سال 2020 با جرایم و حملات سایبری و سرقت اطلاعاتیرئیس پلیس فتای ناجا با اشاره به پیش بینی سازمان های معتبر جهانی از وضعیت جرایم سایبری در سال 2020 تصریح كرد: سازمان های معتبر جهانی پیش بینی كردند كه در سال 2020 جرایم و حملات سایبری و سرقت اطلاعاتی ضرر مالی دو تریلیون دلاری به اقتصاد جهانی وارد كند كه در این میان دستگاه های هوشمند و خدمات آنان سهم گسترده ای را بعنوان عضوی از شاكله فنی اطلاعات به خود اختصاص خواهند داد.

هادیانفر با تاكید بر اینكه هر تكنولوژی و فناوری همزمان با فرصت های فراوانی كه بوجود می آورد می تواند در بلندمدت تهدیدات و خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد، اظهار داشت: دانشمندان معتقدند كه هر تكنولوژی و فناوری كه به دست انسان می رسد برای تكامل خود به یك دوره 10 تا 15 ساله نیاز دارد و در این رهگذر استفاده شتابان انسان از تكنولوژی های تكامل نیافته سبب سوء استفاده مجرمان خواهد شد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات و تكنولوژی های مدرن سرچشمه خیلی از جرایموی با اشاره به اینكه می توان اظهار داشت كه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تكنولوژی های مدرن سرچشمه خیلی از جرایم هستند، اظهار داشت: بنابراین است كه امنیت فضای سایبر بیش از پیش پراهمیت شده و باید همه كشورهای جهان به دور از اختلافات و مسائل سیاسی برای تحقق این امنیت گام های اساسی را بردارند.

رئیس پلیس فتای ناجا رشد شتابان فناوری ارتباطات و اطلاعات و شبكه های اجتماعی را بدون توجه به مقوله امنیت و شكل گیری گروه های سازمان یافته مجرمان و همینطور افزایش فعالیت گروه های تروریستی در فضای سایبر جزو تهدیدات و چالش های كنونی و آینده جهان برشمرد و اظهار داشت: فعالیت های مجرمان، گروه های سازمان یافته و تروریست هایی چون داعش، النصره، القاعده و ده ها گروهك تروریستی كه به صورت پنهان در كشورها فعالیت می نمایند و همینطور فعالیت در دارك نت، فری نت و فعالیت در بستر شبكه های اجتماعی و پیام رسان هایی همچون توئیتر، تلگرام، فیس بوك و... در كنار ابزارهایی مانند پول مجازی، سرویس های رمزگذاری، مخفی كننده هویت و... سبب تولید بستری امن برای مجرمان و تروریست ها شدند.

وی با اشاره به همكاری مشترك ایران، روسیه، سوریه، عراق و حزب الله برای آخر دادن به داعش در میدان نبرد، اظهار داشت: داعش در میدان نبرد تمام شده اما تفكر داعش و تكفیری هنوز در فضای سایبری توسط عوامل این گروهك تبلیغ و ترویج می گردد و از فضاهایی مثل تلگرام و توئیتر برای ترویج عقاید خود و همینطور جذب، آموزش و بكارگیری افراد در عملیات های تروریستی در سراسر جهان استفاده می نمایند.
فاز جدید تروریست ها برای یارگیری پنهان در فضای مجازی
رئیس پلیس فضای ناجا با اشاره به اینكه گروه های تروریستی از اوایل سال 2018 وارد فاز جدیدی تحت عنوان فعالیت گسترده و شبكه سازی سایبری برای یارگیری پنهان شده اند، اظهار داشت: به گونه ای كه گروهك تروریستی داعش با چند صد كانال و با 11 زبان زنده دنیا در تلگرام فعال است و متأسفانه ابزارهای سفارشی سازی شده ای كه عموما در پیام رسان های موبایلی تحت عنوان امنیت كاربران طراحی می شود، بسترهای امنی را برای مجرمان و تروریست ها در دنیا بوجود آورده است.

ادامه دارد


1397/02/18
12:15:04
5.0 / 5
4886
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی