معاون دادستان كل كشور در امور فضای مجازی:

مردم مدام می پرسند چرا دستور فیلتر تلگرام را اجرا نمی كنید؟

مردم مدام می پرسند چرا دستور فیلتر تلگرام را اجرا نمی كنید؟ اچ پی: معاون دادستان كل كشور در امور فضای مجازی در یادداشتی نوشت: مردم مدام سوال می كنند، اگر لازم نبود دستور فیلتر تلگرام صادر شود چرا چنین دستوری را صادر كردید و اگر لزوم داشت چرا آن را اجرا نمی كنید.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا متن یاداشت عبدالصمد خرم ابادی بشرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در عصر اطلاعات، داده های عظیم (Big Data) از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشند. اهمیت داده های عظیم یك كشور، كمتر از اهمیت تسلیحات و انبارهای مهمات آن كشور نیست.
اگر داده های عظیم یك كشور در اختیار بیگانگان قرار گیرد، دشمنان به راحتی می توانند با داده كاوی و تحلیل و بكارگیری اطلاعات حساس، بر امور فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی آن كشور اشراف پیدا كرده و لطمات و خسارات جبران ناپذیری را وارد نمایند.
مشكلات و ناهنجاری های اقتصادی كنونی كشور، بی ارتباط با تسلط دشمن بر فضای مجازی و داده های عظیم كشور نیست. مسئولان ذیربط از جنگ مهم رسانه ای كه همراه با جنگ اقتصادی در جریان است غفلت كرده اند. اینجانب معتقدم دشمنان جنگ رسانه ای خود ضد ساختارهای اقتصادی ما را با تسلط بر فضای مجازی و سوء استفاده از داده های عظیم كشور اداره می كنند.
اكنون بیش از چهار ماه از صدور دستور قضایی فیلتر تلگرام گذشته است، اما متاسفانه عده ای با پشتیبانی و تجهیز فیلترشكن های داخلی (هاتگرام و تلگرام طلایی) دسترسی دشمنان به داده های عظیم كشور را فراهم نموده و نمی گذارند این دستور بدرستی اجرا شود. در طول تاریخ كشور هیچگاه تا این حد آشكارا به دستورات قضایی بی توجهی و بی اعتنایی نشده است.
مردم مدام سوال می كنند، اگر لازم نبود دستور فیلتر تلگرام صادر شود چرا چنین دستوری را صادر كردید و اگر لزوم داشت چرا آن را اجرا نمی كنید. مردم می گویند وقتی كه با دستورات قضایی مربوط به «مفاسد فضای مجازی» اینگونه برخورد می شود، چه تضمینی وجود دارد كه در اجرای احكام قضایی مربوط به «مفاسد اقتصادی» كارشكنی نشود. این سیاست یك بام و دو هوا مردم و فعالین و سرمایه گذاران فضای مجازی را سردرگم كرده است.
امكان دارد گفته شود جای طرح این مطالب فضای مجازی نیست، این مسائل باید در جلسات بین مسئولین حل و فصل شود. اینجانب با وقوف بر این امر از آنجائیكه غیرقانونی بودن فعالیت نسخه های فارسی تلگرام را بارها در جلساتی كه مسئولین ذیربط حضور داشته اند بیان كرده ام. ولی تاثیر گذار نبوده است، بنابراین در اجرای وظیفه شرعی(نهی از منكر) و به منظور بازداشتن مسئولین امر از طریق اشتباهی كه در پیش گرفته اند، نظرات شخصی خویش را با مردمی كه حقشان در معرض تضییع قرار دارد درمیان می گذارم. إن شاءالله كه موثر واقع شود.1397/06/21
13:08:26
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: تلگرام , فضای مجازی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی