فیسبوك در زمینه مقابله با اخبار جعلی از توئیتر جلو زد

فیسبوك در زمینه مقابله با اخبار جعلی از توئیتر جلو زد اچ پی: بعد از گذشت حدود سه سال از طراحی برنامه هایی برای مقابله با اخبار جعلی انتشار یافته در شبكه های اجتماعی، فیسبوك در این زمینه توئیتر را پشت سر گذاشت.به گزارش اچ پی به نقل از ورج، بررسی هایی كه توسط دانشگاه های نیویورك و استنفورد در این مورد صورت گرفته نشان داده است فیسبوك در مقایسه با توئیتر بهتر توانسته اخبار جعلی را شناسایی و آنها را حذف كند.
این بررسی كه از ژانویه سال ۲۰۱۵ تا جولای سال ۲۰۱۸ انجام شده حاكیست كه تلاش هر دو شبكه اجتماعی برای مقابله با اخبار جعلی از اواخر سال ۲۰۱۶ تشدید شده است.
اما بعد از آن توئیتر توجه به این مساله را كاهش داده است. در مقابل فیسبوك كوشش برای مقابله با اخبار جعلی را افزایش داده است. عمده این تلاش ها مربوط به شناسایی سایت های منتشركننده اخبار جعلی و مسدود كردن آنها بوده است.
در مقام مقایسه فیسبوك ۶۰ درصد بیشتر از توئیتر برای مسدود كردن سایت های مذكور كوشیده است. این نتیجه گیری بر اساس شناسایی ۵۷۰سایت منتشركننده اخبار جعلی صورت گرفته كه خبرهایشان كم وبیش مورد توجه قرار گرفته بود.
نكته قابل تامل دیگر اینكه اخبار جعلی هر ماه در توئیتر بین ۴ تا ۶ میلیون بار بازنشر می شدند، اما این رقم در فیسبوك از سال ۲۰۱۶ رشد چشمگیری یافته و به حدود ۲۰۰ میلیون بار رسید كه مشابه با میزان بازنشر اخبار واقعی و غیردروغین بوده است. البته باوجود همه تلاش های انجام شده اخبار جعلی فیسبوك هنوز تا ۷۰ میلیون بار در ماه بازنشر می شوند.

1397/06/25
14:08:34
5.0 / 5
4694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی