خداحافظی مبدع لینوكس به خاطر رفتارهای زننده

خداحافظی مبدع لینوكس به خاطر رفتارهای زننده اچ پی: لینوكس توروالدز مبدع سیستم عامل متن باز لینوكس كه پدربزرگ تمامی سیستم عامل های متن باز جهان به حساب می آید پس از نزدیك به سه دهه فعالیت در این زمینه با لینوكس خداحافظی كرد.به گزارش اچ پی به نقل از زددی نت، این اقدام سبب حیرت و شگفتی خیلی از همكاران وی شده كه بعضی از آنها نزدیك به سی سال در كنار او فعالیت نموده اند.
توروالدز با ارسال نامه ای برای همكاران خود در توضیح علت این تصمیم گفته است: من باید برخی رفتارهای خویش را تغییر دهم و می خواهم از افرادی كه رفتار شخصی من آنها را آزار داده، عذرخواهی كنم و به همین علت به صورت كامل از كار توسعه هسته اصلی(كرنل) لینوكس كناره گیری می كنم.
توروالدز سه دهه پیش با عرضه سیستم عامل متن باز لینوكس به نبرد سیستم عامل قدرتمند ویندوز مایكروسافت رفت كه كدهای آن در دسترس عموم نبود. اما كدنویسی باز و آزاد لینوكس به هر فردی امكان می داد برای بهینه سازی این سیستم عامل پیشنهاداتی عرضه نماید. همین امر به راز محبوبیت لینوكس و طراحی و عرضه دهها سیستم عامل بر همین مبنا منجر گردیده است.
وی در نامه خود توضیح داده كه فرد احساساتی نیست و بنابراین در بعضی برخوردهای خود با عواطف و احساسات همكارانش صدمه زده و به همین علت می خواهد از كار كناره گیری كند و برای مدتی مهارت های ارتباطی خویش را توقیت كرده و از توانایی بیشتری برای همدردی با دیگران برخوردار شود.
وی ابراز امیدواری كرده طی این مدت بتواند كاری كند كه احساسات مردم را بهتر درك كند و بتواند در این زمینه واكنش مناسب تری از خود نشان دهد.
اعتراض به رفتارهای مبدع لینوكس پدیده جدیدی نیست و در سال ۲۰۱۳ به اوج رسید. در این سال یكی از توسعه دهندگان هسته اصلی لینوكس به نام سارا شارپ رفتارهای وی را غیرحرفه ای توصیف كرد و اظهار داشت: او مدافع ارعاب و خشونت فیزیكی است. اما توروالدز شارپ را به ایفای نقش قربانی متهم كرد و لزوم هرگونه كوشش برای تغییر خویش را رد كرد.
او در سال ۲۰۱۵ هم در برابر دوربین ها و خبرنگاران، شركت ان ویدیا و مدیران آن را با الفاظی بسیار زشت و زننده مورد خطاب قرار داده بود و انگشت میانه خویش را هم برای تكمیل گفتار خود در برابر دوربین نمایش داده بود. چنین رفتارهایی بارها و بارها سوژه رسانه ها هم شده بود.

1397/06/27
13:36:54
5.0 / 5
5026
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی