جاسوسی تازه فیسبوك از كاربران

جاسوسی تازه فیسبوك از كاربران اچ پی: پرتال فیسبوك كه یك نمایشگر هوشمند برای برقراری تماس ویدئویی با استفاده از پیام رسان این شركت است با ذخیره سازی اطلاعات سوابق تماس های افراد حریم شخصی آنها را نقض می كند.به گزارش اچ پی به نقل از یو اس ای تودی، فیسبوك كه هنوز از رسوایی های قبلی مربوط به سرقت اطلاعات خصوصی كاربران توسط شركت های ثالث همكار رها نشده، حالا خود در مركز یك رسوایی تازه قرار دارد.
پرتال نمایشگری ۱۰.۱ اینچی است كه همراه با یك مدل مشابه به نام پرتال پلاس در ابعاد ۱۵.۶ اینچ عرضه شده است و برای گپ ویدئویی قابل استفاده می باشد. دوربین هوشمند این دستگاه از قابلیت زوم خودكار و ردگیری افراد در صورت جابجا شدن در برابر دوربین برخوردار می باشد و بنابراین دو طرف مكالمه به صورت دائم و بدون نیاز به جابجا كردن دوربین یكدیگر را مشاهده خواهند كرد.
اگر چه این دستگاه محتوای مكالمات ویدئویی را جهت استفاده های تبلیغاتی و درآمدزایی فیسبوك ذخیره نمی كند، اما سوابق تماس های افراد را كنترل و نگهداری می كند. با عنایت به هك شدن مكرر فیسبوك و سرقت اطلاعات میلیون ها نفر از كاربرانش بیم آن می رود كه جمع آوری اطلاعات سوابق تماس های كاربران هم سبب به خطر افتادن مجدد امنیت آنها شود.
دستگاه پرتال اطلاعات تعداد تماس های برقرار شده با هر فرد و مدت زمان تماس با استفاده از پیام رسان را هم ذخیره می كند و برخی اطلاعات دیگر با مقاصد تبلیغاتی هم ذخیره می شوند. فیس بوك با اینكه این مساله را تایید كرده، اما به جزئیات بیشتری در این یاد شده نكرده است.
فیس بوك تنها شركتی نیست كه دست به چنین اقدامی می زند و رقبای آن مانند آمازون و گوگل هم كه در زمینه تولید بلندگوهای هوشمند فعال می باشند اطلاعات خصوصی كاربران را جمع آوری می كنند.

1397/08/19
14:18:16
5.0 / 5
5093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی