انتقاد شدیداللحن نماینده دموكرات آمریكا:

فیسبوك صلاحیت ندارد!

فیسبوك صلاحیت ندارد! اچ پی: دیوید سیسلین، نماینده حزب دموكرات ایالات متحده آمریكا از عملكرد فیسبوك به شدت انتقاد كرده و گفته كه این شركت صلاحیت تنظیم مقررات برای خودش را ندارد.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، به نظر می آید كه همچنان شبكه اجتماعی فیسبوك تحت تاثیر رسوایی های اخیر، افشای اطلاعات و حریم خصوصی كاربران و همین طور انتشار اخبار كذب توسط هكرها و مداخله گران سیاسی به شدت زیر ذره بین منتقدان و نهادهای سیاسی و دولتی ایالات متحده آمریكا قرار گرفته است.

حالا اخیرا دیوید سیسیلین به عنوان یكی از نمایندگان حزب دموكرات ایالات متحده آمریكا از نحوه عملكرد این غول تكنولوژی به شدت انتقاد كرده و گفته كه فیسبوك بارها به همه جهان ثابت كرده كه منافع شخصی و شركتی خودش همواره از منافع عمومی كاربرانش مهم تر بوده است.

وی كه احیانا در آینده به عنوان رئیس هیئت كمیته مقابله با اخبار كذب در مجلس نمایندگان آمریكا انتخاب خواهد شد، ضمن اشاره به عدم صلاحیت فیسبوك در قانون گذاری و مدیریت محتوا خاطرنشان كرده است كه از این پس كنگره ایالات متحده آمریكا باید وارد عمل شده و برای فیسبوك قانون گذاری كرده و حد و مرز تعیین كند.

وی باری دیگر تاكید كرده است كه فیسبوك در جریان رسوایی چندماه اخیر خود كه در آن اطلاعات شخصی و حریم خصوصی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر از كاربرانش افشا شد و به سرقت رفت، با یك موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی تحت عنوان كمبریج آنالتیكا همكاری كرده بود كه همین امر به وضوح نشان داده است سودآوری و درآمدزایی برای فیسبوك همواره در اولویت نخست این شركت بوده است.

این در حالیست كه مارك زوكربرگ، موسس و مدیرعامل شركت فیسبوك بارها اعلام نموده است كه منافع عمومی كاربرانش را به منافع شخصی و شركت خود ترجیح و اولویت می دهد.

فیس بوك همین طور سپس بهتان نهادهای سیاسی و دولتی آمریكا به انتشار اخبار كذب و دروغین و همین طور فراهم آوردن بستر مناسب برای مداخله گران سیاسی داخلی و خارجی بویژه هكرهای تحت حمایت دولت روسیه، تمام تلاش خودرا برای مقابله با محتوای نامناسب و دردسرساز كرد اما به نظر می آید كه از نظر خیلی از رجال سیاسی آمریكایی هیچ یك از این اقدامات كافی نبوده و آنها قصد دارند خود وارد عمل شوند و فیسبوك را با محدودیت های متعددی روبرو كنند. به قول خیلی از كارشناسان، دولت آمریكا حالا به مرحله ای رسیده است كه حتی با غول های تكنولوژی و شركت های آمریكایی باز سر جنگ دارد و شمشیر را برای محدود كردن آنها از رو بسته است.

فیس بوك درباب دفاع از عملكرد خود و واكنش به سخنان نماینده حزب دموكرات هنوز پاسخی به گزارشگر رویترز نداده است.
1397/08/25
17:33:43
5.0 / 5
5098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی