معاون وزیر ارتباطات پاسخ داد

قیمت مكالمات خارجی كاهش می یابد؟

قیمت مكالمات خارجی كاهش می یابد؟ به گزارش اچ پی مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با بیان این كه شركت های بخش خصوصی می توانند با انعطاف پذیری بیش تری كار كنند و قراردادهای بهتری با خارجی ها ببندند، اظهار داشت: اگر آنها بتوانند قیمت های مناسب تری بگیرند، امكان دارد بتوانند تخفیفی به مردم بدهند.


صادق عباسی شاهكوه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تصمیم برای رفع انحصار زیرساخت از مكالمات بین الملل اظهار نمود: برنامه ای بود كه وزیر ارتباطات از سال قبل اعلام نمود كه ما بخش ترافیك تلفنی بین المللی را در اختیار اپراتورها قرار دهیم. البته حالا هم بخشی از این ترافیك در اختیار غیرزیرساخت و بخش خصوصی است اما با برنامه ی جدید بنا داریم تمامی این انتقال ترافیك را در اختیار اپراتورها قرار دهیم.

وی با بیان این كه طرح هایی برای برداشتن این انحصار عرضه شده بود، اضافه كرد: با عنایت به مسائل ارزی پیش آمده و از آنجاكه این مساله تا حد زیادی مربوط به مسائل ارزی هست، چونكه ترافیك خارجی پرداخت یا مبادلات ارزی دارد و امكان دارد بخش خصوصی را مقداری گرفتار مشكل كند، مقداری تاخیر كردیم كه جوانب این مساله بررسی شود. حالا طرح نهایی آماده است كه اگر در كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب برسد، اجرایش می نماییم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نحوه ی رفع انحصار توضیح داد: الان وضعیت اپراتورها به این شكل است كه ترافیك تلفنی را از مردم جمع آوری می كنند و به زیرساخت تحویل می دهند كه به خارج حمل كند و این قسمت باید صورت گیرد و همیشه خواهد بود، چونكه بنا به دلایل قانونی، این ترافیك حتما باید از مسیر زیرساخت عبور كند. اما هم اكنون قرارداد با شركت های خارجی را هم انجام می دهیم و الان می خواهیم این بخش را به اپراتورها واگذار نماییم.

عباسی شاهكوه در ادامه اظهار نمود: در مدلی كه عرضه دادیم و درصورتی كه تصویب آن نهایی و اجرایی شود، اپراتورها قرارداد را خودشان می بندند و هزینه و درآمد هم مربوط به خودشان می گردد و تنها باید هزینه های مربوط به زیرساخت را پرداخت كنند تا ما ترافیكشان را عبور دهیم و دیگر درگیر قرارداد بین اپراتورهای داخلی و خارجی نباشیم.

وی در پاسخ به این كه این مورد چه تاثیری بر درآمد اپراتورها دارد، اظهار داشت: به هر حال ما یك شركت دولتی هستیم و آنها، شركت های بخش خصوصی هستند و امكان دارد با انعطاف پذیری بیش تری كار كنند و قراردادهای بهتری با خارجی ها ببندند. اگر آنها بتوانند قیمت های مناسب تری بگیرند، امكان دارد بتوانند تخفیفی به مردم بدهند و درآمدی را كه بخشی از آنرا به ما می دهند، خودشان كسب می كنند و متناسب با آن عمل كرده و احتمال دارد بتوانند بهتر كار كنند.

مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت هم چنین تصریح كرد: هر اپراتور مجاز كه از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مجوز دارد و می تواند به مردم شماره بدهد كه دو صفر را بگیرند و با خارج از كشور ارتباط برقرار كنند، این اختیار را خواهند داشت. ما هم این آزادی عمل را به این اپراتورها می دهیم كه اگر آنها توانایی اش را داشته باشند، بتوانند بهتر از ما به مردم سرویس دهند.

به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، شركت ارتباطات زیرساخت ایران می خواهد سرویس مكالمات بین الملل را از انحصار خود خارج كرده و عرضه خدمات مكالمات تلفنی بین الملل را به اپراتورهای ارتباطی و شركت های خصوصی واگذار كند تا از طرفی تصدی شركت ارتباطات زیرساخت در این حوزه كاهش و هم چنین درآمد اپراتورها افزایش یابد.
1397/10/16
14:04:12
5.0 / 5
4510
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی