اتحاد آمریكا و متحدانش برای كنار گذاشتن هواوی از بازار مخابرات

اتحاد آمریكا و متحدانش برای كنار گذاشتن هواوی از بازار مخابرات به گزارش اچ پی دولت ترامپ متحدان آمریكا را تحت فشار گذاشته تا مانع از دسترسی هواوی و دیگر شركت های چینی به بازار طراحی و تولید شبكه های مخابراتی و ارتباطی نسل پنجم در كشورهای خود شوند.به گزارش اچ پی به نقل از سی ان بی سی، هواوی به شدت در تلاش است تا با نصب تجهیزات مخابراتی خود در كشورهای مختلف جهان، زمینه را برای دسترسی به خدمات ۵G فراهم كند؛ امری كه درآمد و سود سرشاری را برای هواوی به ارمغان می آورد اما آمریكا به دلیل تشدید نبرد اقتصادی با چین با این مورد به شدت مخالف است.
آمریكا و متحدانش مدعی هستند تجهیزات ارتباطی و مخابراتی ساخت هواوی فاقد امنیت كافی است و این شركت عامل دولت چین برای جاسوسی از دیگر كشورهاست. اما هواوی بارها اتهامات مورد اشاره را به شدت رد كرده است.
آمریكا اخیرا كشورهایی مانند بریتانیا، لهستان و آلمان را برای ممنوع كردن خرید تجهیزات مخابراتی نسل پنجم از چین تحت فشار قرار داده است.
دولت ترامپ قبلا نگرانی های در رابطه با امنیت ملی را عامل این سخت گیری ها عنوان كرده بود، اما به نظر می آید رشد سریع اقتصادی چین و نگرانی آمریكا از عقب ماندگی در مقابل پكن عامل اصلی این سختگیری ها باشد.
این احتمال وجود دارد كه دولت ترامپ برای افزایش فشارها بر چین در این زمینه حتی یك دستورالعمل اجرایی صادر كند تا استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی، زد تی ای و چند شركت دیگر ممنوع شود.

1397/11/08
16:06:04
5.0 / 5
4921
تگهای خبر: خدمات , شركت , كشور , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی