سرقت اطلاعات بانكی با پیامك قطع یارانه!

سرقت اطلاعات بانكی با پیامك قطع یارانه! به گزارش اچ پی اخیرا پیامكی با خبر جعلی قطع یارانه به برخی كاربران ارسال شده تا اطلاعات بانكی آنها را به سرقت ببرد.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، همان گونه كه بارها اطلاع رسانی هایی درباره كلاهبرداری از راه درخواست برای دریافت اطلاعات كارت بانكی كاربران شده است، باید توجه داشته باشید هنگام ورود به هر وب سایت و درگاهی به غیر از درگاه های بانكی، این اطلاعات را وارد نكنید. یكی از آخرین این كلاهبرداری ها پیامكی است كه با مضمون قطع كامپیوتر به بعضی از كاربران ارسال شده و با هدایت آنها به یك وب سایت جعلی، اطلاعات بانكی شان را درخواست كرده است.
در این راستا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توئیتر خود نوشته است: اخیراً پیامكی از جانب كلاهبرداران به ۷۸ هزار نفر ارسال شده كه با خبر جعلی قطع شدن یارانه، اطلاعات آنها را به سرقت ببرند. وزارت ICT و پلیس فتا سریعاً متوجه شدند و با بستن سرشماره و سایت كلاهبردار، اطلاع رسانی های لازم پیامكی را انجام دادند. جزای قانونی در انتظار متخلفان است.

او همینطور با انتشار تصویری با این متن كه: «پیامك ارسالی با عنوان قطع كامپیوتر شما جعلی و به قصد سرقت اطلاعات كارت بانكی شما بوده است، در صورت ورود به سایت سریعاً نسبت به تغییر رمزهای كارت (به ویژه رمز دوم) خود اقدام كنید.»، خاطرنشان كرده است: آماده همكاریهای لازم در ادامه روند با پلیس فتا هستیم. بهتر است هرچه سریع تر، فرآیندهای مرتبط در دولت همراه قرار بگیرد تا شاهد اینگونه كلاهبرداری ها نباشیم.1397/11/21
11:53:47
5.0 / 5
4487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی