آذری جهرمی در گفت وگو با اچ پی:

تا چند ساعت آینده شرایط ارتباطی در لرستان عادی می شود

تا چند ساعت آینده شرایط ارتباطی در لرستان عادی می شود به گزارش اچ پی وزیر ارتباطات كشور از خسارت ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیاردی سیل به بخش ارتباطات لرستان اطلاع داد.


محمدجواد آذری جهرمی در گفتگو با خبرنگار ایسنا با بیان این كه وضعیت ارتباطی استان به جز در پلدختر به حالت عادی پیش از سیل برگشته است، اضافه كرد: الان شبكه ارتباطات ثابت این شهر از بین رفته و تمامی تجهیزات مركز مخابرات هم در گل و لای مدفون شده است.
وی از تهیه تجهیزات برای راه اندازی مركز جدید مخابرات شهر اطلاع داد و اظهار داشت: این وسایل منتقل شده اند و از ساختمان اداری مخابرات برای مركز جدید استفاده می شود.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با بیان این كه در حال انجام طرحی هستیم تا سایت های جدید را دایر و تجهیزات مستقر شوند، افزود: نصب ها به اتمام رسیده و حدود یك ماه طول خواهد كشید كه این مركز به حالت عادی برگردد.
وی به حوزه ارتباطات سیار اشاره نمود و اضافه كرد: نسل دو بالا آمد و نسل ۳ و ۴ مانده بود كه نخستین سایت نسل ۴ بامداد امروز ۱۶ فروردین در دسترس قرار گرفت.
آذری جهرمی بیان كرد: تمامی سایت های سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل هم تا ساعتی دیگر در مدار قرار خواهند گرفت و اینترنت تمام شهر در دسترس خواهد بود.
وزیر ارتباطات تصریح كرد: بالون ارتباطی ما هم طی دو ساعت آینده در مدار قرار گرفته كه به ۴۰ نقطه از شهر خدمات وای فا را به صورت مجانی عرضه می كند.
وی بیان كرد: اقداماتی كه انجام می شود به صورت موقتی است چراكه جاده ها تخریب شده و در تلاشیم كه ترمیم اولیه شوند.
آذری جهرمی با تاكید بر این كه كارهای اساسی باید صورت گیرد، اظهار داشت: همكاران ما فعال می باشند تا به صورت اساسی خدمات ارتباطی را پیاده سازی كنند كه دیگر قطع نشود.
وزیر ارتباطات اظهار نمود: عملا ظرف چند ساعت آینده شرایط ارتباطی را در استان عادی اعلام می نماییم.
به قول وی، طی سیل اخیر بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان به بخش ارتباطات استان خسارت وارد آمده است.
آذری جهرمی با اشاره به این كه حجم خسارات وارد آمده بسیار زیاد است، اظهار داشت: حدودا ۵۰ درصد شهر پلدختر به زیر گل و لای رفته و خیلی از مردم متضرر شده اند.
وزیر ارتباطات افزود: راه ها صدمات اساسی دیده و زیرساخت هایی مانند آب و برق گرفتار مشكل و اختلال شدند ازاین رو حجم صدمه ها بسیار بالاست.
وی تصریح كرد: دستگاه های متولی برای عرضه خدمات در استان هستند و دو معاون وزارت نیرو و یك معاون وزیر راه در اینجا حضور دارد. من هم بعنوان نماینده رئیس جمهور چند روزی است كه در منطقه هستم.
آذری جهرمی با بیان این كه نیروهای مسلح، بسیج و تمامی مسئولان پای كار هستند و پیش می روند، افزود: حجم مشكلات به شدت گسترده بوده و البته اقدامات حوزه ارتباطات بسیار بزرگ است كه ابتدا باید آنرا برقرار می كردیم چراكه یكی از زیرساخت های اصلی به حساب می آید.
وزیر ارتباطات با اشاره به این كه در حوزه فعالیت های ستاد بحران استان دخالتی نداریم، اظهار داشت: هر جا نیاز به كمك باشد همكاری می نماییم اما از چگونگی روند كار آن اطلاعی ندارم.
وی با اذعان به این كه مردم لرستان حق زیادی بر گردن انقلاب و ایران دارند، اضافه كرد: آنان همواره در مقاطع و بزنگاه های مختلف برای ایران قلب شان تپیده و تلاش كردند.
آذری جهرمی لرستان را یكی از نمادهای افتخار برای ایران دانست و افزود: مصیبت سنگینی به این مردم وارد آمده و اگر گلایه مند باشند حق دارند و انتظارات شان هم درست است.
وزیر ارتباطات بیان كرد: با عنایت به دستور مقام معظم رهبری و توجهی كه رئیس جمهور به صورت ویژه داشتند، هم چنین پیگیری های دستگاه ها تمام تلاش مان برای برگشتن سریع شرایط به وضعیت عادی است.
وی اظهار نمود: باید اقتصاد صدمه دیده مردم اصلاح گردد و مشكلات متعددی كه برایشان پیش آمده سریعا رفع شوند.
آذری جهرمی با تاكید بر این كه دستگاه های حاكمیتی تلاش های لازم خویش را دارند و البته مردم جلوتر از آنها در صحنه هستند، اظهار داشت: ابتدای هر چیز از صبر، پایداری و استقامتی كه در مقابل مشكلات دارند باید تشكر كرد و در ادامه این اطمینان خاطر را می دهیم كه دولت، مجلس و سایر دستگاه ها مشكل مردم را مربوط به خود می دانند.
وزیر ارتباطات اضافه كرد: مسئولان خویش را كنار مردم می بینند و در تلاش هستند تا شرایط سریع تر اوضاع بهبود یابد؛ این نیازمند همدلی و همراهی مردم است كه الان هم شاهد آن هستیم.1398/01/17
14:40:55
5.0 / 5
4435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی