وزیر ارتباطات تاكید كرد

الكترونیكی شدن اسناد پزشكی برای راحتی مردم

الكترونیكی شدن اسناد پزشكی برای راحتی مردم به گزارش اچ پی وزیر ارتباطات اظهار داشت: باید ببینیم هدف ما از استقرار دولت الكترونیك و نظام سلامت الكترونیك چیست؛ یكی از اهداف ما برای اجرای نظام سلامت الكترونیك، كمك به متولی و مسئول سلامت یعنی وزارت بهداشت برای بهبود مدیریت سلامت است.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، مهندس محمد جواد آذری جهرمی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری نظام سلامت الكترونیك كشور كه با حضور وزیر بهداشت و تعدادی از مدیران دو وزارتخانه بهداشت و ارتباطات در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار نمود: باید با استفاده از جمع آوری و تحلیل داده ها به مدیریت بهتر سلامت كمك كنیم؛ البته الكترونیكی كردن سلامت، به صرفه جویی در هزینه ها و منطقی كردن تقاضاها كه مورد تاكید رئیس جمهوری است، منجر می شود.
وی خاطرنشان كرد: نظام سلامت الكترونیك سبب تسهیل امور برای مردم در دریافت خدمات بهداشتی و درمانی می شود و بیماران در رجوع به پزشكان می توانند با عرضه كد ملی به پزشك اجازه دهند كه از وضعیت سلامتی و سابقه بیماری آنها آگاهی پیدا كند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شفافیت بعنوان چهارمین هدف اجرای نظام سلامت الكترونیك یاد كرد و اضافه كرد: دكتر روحانی اول امسال از ما خواست كه برای ۱۲ ماه سال، ۱۲ طرح الكترونیك مانند اتصال كارت های سوخت به كارت های بانكی و یا اجرای كد دستوری برای آگاهی از وضعیت سبد كالا كه برای مردم قابل احساس و ملموس باشد، اجرا نماییم.
آذری جهرمی تصریح كرد: نیازهای وزارت بهداشت از نظر نقاط فاقد دسترسی به اینترنت مركز داده ها را برطرف می نماییم اما همپوشانی بیمه ها باید حل و اسناد پزشكی باید الكترونیكی شوند تا مردم راحت شوند.1398/01/27
16:34:09
5.0 / 5
4717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی