كشتی هوایی آماده تولید انبوه است، امكان پذیر شدن ارتباطات مخابراتی و رادیویی در مواقع بحران

كشتی هوایی آماده تولید انبوه است، امكان پذیر شدن ارتباطات مخابراتی و رادیویی در مواقع بحران اچ پی: مدیرعامل یكی از شركت های سوئیسی با اشاره به اینكه محصول ˮكشتی هواییˮ به منظور ارتباطات مخابراتی و رادیویی آماده تولید انبوه است، اظهار داشت: برنامه پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است كه تجهیزات این محصول در هر استان آماده شود؛ تا از سر گرفتن ارتباطات و اطلاع رسانی در مواقع بحرانی همچون سیل، زلزله و... ممكن باشد.


كمال علوی در حاشیه دومین كنفرانس بین المللی مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا (OWC) كه امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، در گفت و گو با ایسنا به محصول "كشتی هوایی" اشاره نمود و توضیح داد: با استفاده از این محصول، آنتن دهی در ارتفاعات مختلف و بالاتر از ۲۲ متر (كه ارتفاع آنتن دهی معمولی است)، ممكن می شود.

وی با اشاره به اینكه كشتی هوایی به منظور ارتباطات مخابراتی و رادیویی در مواقع بحرانی همچون سیل، زلزله و… كاربرد دارد، اظهار نمود: در چنین شرایطی آنتن های معمولی صدا و سیما به زیر این محصول بسته شده و ارتباطات مخابراتی و رادیویی از سر گرفته می شود.

علوی با اشاره به اینكه محصول كشتی هوایی، تیرماه سال ۹۷ با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شده است، اشاره كرد: امروز برنامه داشتیم كشتی هوایی را در دانشگاه شهید بهشتی به هوا بفرستیم و تست آنرا انجام دهیم كه ناهماهنگی هایی به وجود آمد و بنا داریم بزودی با هماهنگی رئیس دانشگاه، دكتر صدوق این كار را انجام دهیم.

علوی اضافه كرد: البته صدا و سیما آزمایش های میدانی محصول كشتی هوایی را در سال ۹۳ در شمال كشور پیاده سازی كرده و نتیجه بسیار خوبی گرفته است.

وی با اشاره به این كه محصول كشتی هوایی هم اكنون آماده برای تولید انبوه است، تصریح كرد: بدین ترتیب به جای آنكه بالای كوه یك آنتن ۱۰۰ كیلو واتی گذاشته شود، از یك آنتن ۲۰ واتی به منظور ارتباطات مخابراتی و رادیویی استفاده می شود و نیازی به استفاده از دكل ها نیست.

علوی درانتها اظهار داشت: پدافند غیر عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه دارد هر استان در این رابطه به تجهیزات مورد نیاز دسترسی پیدا كند تا در مواقع بحرانی، همچون سیل اخیر و…، از آنها استفاده گردد.

منبع:

1398/02/08
11:18:50
5.0 / 5
4212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی