سامسونگ و اپل كاسبان تحریم هواوی

سامسونگ و اپل كاسبان تحریم هواوی به گزارش اچ پی به عقیده تحلیلگران، تحریم های جدید تجاری ضد هواوی به نفع دو شركت رقیب یعنی سامسونگ و اپل تمام خواهد شد و آنها فرصت بیشتری برای افزایش میزان فروش و سودآوری خواهند داشت.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، مینگ چی كو، تحلیلگر ارشد مؤسسه تحقیقاتی TF روز شنبه در یادداشتی خاطرنشان كرده است كه تحریم های جدید آمریكا ضد هواوی و اعمال محدودیت های تجاری گسترده برای همكاری با این غول تكنولوژی چینی فرصت خیلی خوب و مناسبی برای سامسونگ و اپل به حساب می آید تا میزان فروش و عرضه محصولات خویش را به میزان قابل توجهی بالا برند و سهم خویش را در بازارهای جهانی بالا ببرند.
طبق آخرین آمار و گزارش های انتشار یافته، سامسونگ عنوان اولین و پرفروش ترین شركت تولید و عرضه كننده گوشیهای هوشمند را در جهان به خود اختصاص داده و اپل هم با اختلاف كمی از هواوی در چند سال گذشته، در جایگاه سوم این لیست پس از این شركت چینی قرار گرفته است.
طبق گزارش CNBC، حالا به نظر می آید با تشدید تنش های سیاسی و جنگ تجاری چین و آمریكا، وضعیت هواوی رو به وخامت بیشتری برود كه به عقیده خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، همین مساله نقطه قوتی برای رقبای دیرینه و سرسخت هواوی یعنی سامسونگ و اپل خواهد بود. به عبارتی دیگر، یكی از بزرگترین و موفق ترین رقبای آنها در عرصه فروش و عرضه موبایل تحت تأثیر اعمال تحریم های جدید واشنگتن از بازارهای جهانی تقریباً حذف گردیده است و مشخص نیست وضعیت آن هم تا چه زمانی ادامه پیدا داشته باشد، ازاین رو بهترین فرصت برای شركت آمریكایی اپل و كره ای سامسونگ است تا با عرضه هرچه بیشتر گوشیهای هوشمند به افزایش سهم خود در بازارهای جهانی بپردازند تا ریزش عرضه موبایل در ماه های جاری را در جهان جبران كرده و بدین ترتیب سودآوری آنها افزایش یابد.
هواوی كه بر مبنای آخرین آمارهای انتشار یافته، دومین شركت تولیدكننده و عرضه كننده موبایل در جهان به شمار می رفت، حالا در طول یك سال قبل بویژه اخیراً، از جانب دولت ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده و كشورهای هم پیمانش به افترا جاسوسی از كاربران، نقض حریم خصوصی و همكاری با دولت چین تحت فشارهای سیاسی و تجاری گوناگونی قرار گرفته است و با اینكه بارها تمامی اتهامات وارده را رد و تكذیب كرده، نتوانسته جلوی بدبینی كاخ سفید و بعضی از متحدانش را بگیرد.
خیلی از تحلیلگران و كارشناسان فعال در حوزه فناوری اعتقاد دارند كه با اتمام جنگ تجاری میان چین و آمریكا، هواوی هم از وضعیت خطر ورشكستگی و زیان دهی خارج می شود و همه چیز به حالت قبلی بازمی گردد این در حالیست كه برخی دیگر از آنها معتقدند كه هواوی در هر صورت قربانی جنگ تجاری چین و آمریكا خواهد بود و حتی در صورت خاتمه یافتن تنش های سیاسی و لغو محدویت های تجاری، هیچگاه قادر نخواهد بود به دوران درخشش و شكوفایی خود یعنی دومین شركت تولید و عرضه كننده موبایل در جهان بازگردد.
تقریباً دو هفته پیش بود كه دولت ترامپ لیست جدیدی از شركت های ممنوعه برای تجارت و ایالات متحده را اعلام و منتشر نمود كه در آن نام شركت چینی هوآوی بعنوان بزرگ ترین توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و عرضه كننده گوشیهای هوشمند در جهان هم به چشم می خورد.
مشكلات و كشمكش های دولت آمریكا با هواوی از جنجال برانگیزترین و خبرسازترین اتفاقات سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه به نظر می آید به این زودی تمام نخواهد شد.1398/03/13
15:04:03
5.0 / 5
4553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی