آذری جهرمی اظهار كرد:

اعتبارات وزارت ارتباطات پاسخگو نیست

اعتبارات وزارت ارتباطات پاسخگو نیست اچ پی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اعتبارات وزارتخانه برای توسعه شبكه ملی اطلاعات، برنامه های فضایی، ایجاد پیام رسان، اصلاح و توسعه مخابراتی و ارتباطی، اجرای فیبر نوری و... پاسخگو نیست.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در نشست شورای هماهنگی ICT استان مركزی در فرمانداری ساوه، اظهار نمود: شركت مخابرات ایران موظف است ظرف سه ماه آینده نسبت به برقراری ارتباط تلفنی شهرك های مسكونی راه اندازی شده در نقاط مختلف ساوه برای حدود پنج هزار خانوار ساكن، اقدام نماید و این روند بوسیله ثبت نام با فراخوان فرمانداری و اجرای پروسه توسط مخابرات شهرستان صورت گیرد.
وی به پوشش مخابراتی محورهای مواصلاتی شهری و روستایی ساوه و زرندیه نیز اشاره نمود و اضافه كرد: راه اندازی یك سایت همراه اول و یك سایت ایرانسل برای بهبود پوشش مخابراتی از دیگر موضوعاتی است كه باید در كمترین زمان ممكن عملیاتی و با افزایش ارتفاع سایت های موجود باید مشكلات مخابراتی شهری ساوه نیز تا مهرماه ۹۸ برطرف شود، همین طور باید پوشش جاده ای هشت كیلومتر از محور اتوبان ساوه سلفچگان، در این مدت عملیاتی و منطقه از نقطه كور بیرون رود.
وزیر ارتباطات همین طور خواهان تملك اراضی و تامین برق برای راه اندازی دو سایت به منظور پوشش مخابراتی مسیر تفرش به نوبران و زرندیه به اخترآباد به وسعت ۱۵ كیلومتر از طرف استانداری مركزی شد و اضافه كرد: اعتبار اجرای پوشش مخابراتی به میزان حدود سه میلیارد تومان برای خرید تجهیزات این دو محور نیز بوسیله وزارت ارتباطات تامین خواهد شد.
وی با اشاره به محدودیت منابع اعتباری اظهار داشت: با وجود كمبود اعتبارات، اما تلاش خواهیم كرد كه مسیر ۵۶ كیلومتری بخش نوبران مجهز به فیبر نوری شود و باید این اقدام تا آخر سال ۱۳۹۸ اجرایی شود.
او از سفر دوم خود به استان مركزی در مهرماه سال جاری آگاهی داد و اضافه كرد: تا مهرماه مدیران مربوطه فرصت دارند كه اقدامات صورت گرفته درباب مصوبات این جلسه را مطرح و نیازهای ارتباطی و زیرساختی پوشش مخابراتی را جمع بندی كنند تا تصمیمات لازم خصوصاً برای محورهای روستایی اتخاذ شود.
آذری جهرمی به شرایط فعلی كشور اشاره نمود و اضافه كرد: مجلس شورای اسلامی برای وزارت ارتباطات ۴۲۰۰ میلیارد تومان بودجه تصویب كرده است، اما در سال قبل تنها ۱۳۰۰ میلیارد تومان جذب شد كه از این میزان ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه جاری و ۸۰۰ میلیارد تومان آن اعتبارات تملك دارایی است كه این میزان برای توسعه شبكه ملی اطلاعات، برنامه های فضایی، ایجاد پیام رسان، اصلاح و توسعه مخابراتی و ارتباطی، اجرای فیبر نوری و... پاسخگو نیست.
وی با تاكید بر اینكه ۷۰ درصد هزینه های بخش ارتباطی كشور با ارز تامین می شود، اضافه كرد: ۱۰۰ درصد درآمدهای بخش ارتباطی كشور ریالی است و نوسانات ارزی شوك سنگینی به حوزه ارتباطی وارد كرد. وزارت ارتباطات در این راستا با كنترل هزینه اجازه نداد میزان پرداختی از جیب مردم افزایش یابد كه این شیوه با منطق اقتصادی كشور سازگار نیست.
وزیر ارتباطات با تاكید بر اینكه بوروكراسی اداری ظلم به مردم است، اضافه كرد: در امتداد اجرای مصوبه دولت در خصوص چابك سازی دولت در دو سال اخیر، دو هزار نفر نیروی انسانی از این وزارتخانه بازنشسته شدند و هیچ نیروی انسانی جدیدی جذب مجموعه نشد.
ایشان سپس دسترسی به شبكه ملی در مناطق كمتر برخوردار را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: برخی سیاست های اقتصادی مانع از اجرای تمامی پروژه های مخابراتی و زیرساختی شده است و امیدواریم با بهبود شرایط و تخصیص كامل اعتبارات مصوب مجلس، ضمن برطرف نمودن مشكلات این حوزه، در شهرستان ساوه نیز اداره مستقل ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شود.
آذری جهرمی اولویت اساسی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را برطرف نمودن مشكلات حوزه روستایی دانست و اضافه كرد: اساسا با بهبود وضعیت اقتصادی مشكلات این حوزه را نیز برطرف خواهیم كرد و تا مهرماه سال جاری نیز مشكلات روستاهای ساوه و زرندیه را با اولویت بالا رفع می نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به صنعتی بودن استان مركزی و حجم بالای جمعیتی، اظهار نمود: برخورداری از نقاط گردشگری بالا در این استان و صنعتی بودن آن از مزیت های مهم استان مركزی است اما این استان به رغم این ظرفیت ها از وضعیت دیتای مناسبی برخوردار نیست.
منبع:

1398/05/24
08:52:48
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: ارتباطات , سایت , شركت , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی