وزیر ارتباطات:

وزیر كار انتصاب مدیرعامل رایتل را كان لم یكن اعلام نمود

وزیر كار انتصاب مدیرعامل رایتل را كان لم یكن اعلام نمود به گزارش اچ پی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واكنش به انتصاب مدیرعامل رایتل، اظهار نمود: امروز با آقای شریعتمداری در دولت در اینباره گفتگو كردیم و وزیر كار گفتند كه مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات لازم الاجراست؛ این احكام كان لم یكن تلقی می شود و به مدیران زیرمجموعه شان كه از این مصوبه آگاه بودند و حكم را صادر كردند، تذكر جدی می دهند.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز(چهارشنبه) هیئت وزیران در جمع خبرنگاران درباره تصمیمات اخیر این وزارتخانه در مورد محصولات ارزش افزوده اپراتورهای تلفن همراه تصریح كرد: داستان ارزش افزوده روشن و شفاف است. بازار ۲ هزار میلیارد تومانی دارد كه به علت منطقی كه دارد و اپراتورهایی كه مسئول ساماندهی هستند، خودشان در این مساله ذی نفع هستند و بنابراین مصوبات اجرا نمی گردد. باید تصمیمات اساسی گرفت و حق و حقوق مردم و شكایت هایی كه در ارتباط با این مساله وجود دارد ما را برای اتخاذ تصمیمات جدی تر مصمم تر كرد.

او همینطور درباره انتصاب مدیرعامل رایتل اظهار داشت: اپراتورها جزو زیرساخت های حیاتی كشور محسوب می شوند، بنابراین نمی توان مدیریت زیرساخت حیاتی را به دست هر كسی داد؛ همان گونه كه صلاحیت تخصصی افراد برای تصدی حكم های مدیرعاملی یا هیات مدیره بانك توسط بانك مركزی بررسی می شود، این افراد هم باید تایید صلاحیت شوند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه كمیسیون تنظیم مقررات یك نهاد فرابخشی است، اضافه كرد: در این كمیسیون تنها وزارت ارتباطات حاضر نیست، بلكه از وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه، سه عضو صاحب نظر بخش خصوصی، ستاد كل نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات همه عضو كمیسیون تنظیم مقررات هستند؛ این مصوبه به اتفاق آراء در آن كمیسیون تصویب گردید و یك مصوبه فرابخشی است. بحث مخالفت وزارت ارتباطات با انتصاب یك فرد نیست، بلكه یك رویه است.

جهرمی تصریح كرد: اگر بخواهیم تداوم خدمات اپراتورها مورد نظر باشد، این تداوم فعالیت منوط به مدیران آن مجموعه است؛ در مورد این كه چه كسی را بگذارند یا نگذارند دخالت نمی كنیم؛ چون كه این حق سهامدار است اما این كه فرد از صلاحیت فنی برخوردار باشد، جزء مسائل اصولی است و در ارتباط با آن پیگیر هستیم.

وی تصریح كرد: امروز با آقای شریعتمداری در دولت در اینباره گفت و گو كردیم. ایشان از مصوبه سازمان تنظیم مقررات خبر نداشتند و بعد از اینكه درباره آن حرف زدیم گفتند كه مصوبه لازم الاجراست. این احكام كان لم یكن تلقی می شود و به مدیران زیرمجموعه شان كه از این مصوبه آگاه بودند و حكم را صادر كردند، تذكر جدی می دهند. همینطور آقای شریعتمداری گفتند كه طی امروز و فردا مطابق با مصوبه ای كه وجود دارد، گزینه های موردنظرشان را برای تصدی مسئولیت ها معرفی می كنند تا سازمان تنظیم مقررات به سرعت آنرا رسیدگی كند.
وزیر ارتباطات در پاسخ به پرسش دیگری درباره طرح شكایت از او اظهار داشت: شاید ماجرا مربوط به جمع آوری دو هزار امضاء در اهواز است و من اطلاع دیگری در این خصوص ندارم.
1398/06/28
12:16:59
5.0 / 5
4527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی