تعداد كاربران گوشیهای هوشمند در نقاط مختلف جهان

تعداد كاربران گوشیهای هوشمند در نقاط مختلف جهان اچ پی: كارشناسان و مفسرین اخیرا برآورد و اعلام نموده اند كه تعداد كاربران گوشیهای هوشمند از سال 2016 تا 2021 میلادی رشد چشمگیری را تجربه خواهدنمود.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، از آنجایی كه در سال های اخیر صنعت تولید موبایل شاهد رشد و شكوفایی قابل توجه و شایان توجهی بوده است، تعداد كاربران و مشتریان در بازارهای جهانی نیز رشد و افزایش قابل توجهی پیدا كرده است.
طبق گزارش و نمودارهای زیر كه در وب سایت newzoo آمده است، تعداد كاربران گوشیهای هوشمند در چین در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۶۸۷ میلیون كاربر بوده كه امسال میلادی به ۸۳۰ میلیون رسیده و در سال ۲۰۲۱ میلادی به ۹۱۸ میلیون كاربر خواهد رسید.
این آمار و ارقام همین طور درباره هند، گویای ۲۲۷ میلیون كاربر در هند در سال ۲۰۱۶، ۴۵۶ میلیون در سال ۲۰۱۹ و ۶۰۱ میلیون كاربر در سال ۲۰۲۱ میلادی است.
همانطور كه در گزارش های پیشین نیز آمده است، رشد بازارهای جهانی فروش موبایل مرهون تعداد بالای كاربران چینی و هندی بوده است. بدین سبب بنظر می رسد كه این دو بازار از تاثیرگذاری زیادی برخوردار می باشند.


پس از چین و هند بعنوان دو كشور پرجمعیت، منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه جایگاه سوم در تعداد كاربران گوشیهای هوشمند جهان را به خود مختص كرده است به شكلی كه در سال ۲۰۱۶، میزبان ۳۵۴ میلیون كاربر، ۴۸۶ میلیون امسال و ۵۸۰ میلیون كاربر نیز در سال ۲۰۲۱ میلادی بوده و خواهد بود.
تعداد كاربران منطقه خاورمیانه و آفریقا نیز با قرار گرفتن در جایگاه چهارم، در سال ۲۰۱۶، ۲۷۹ میلیون نفر بوده اند، در صورتیكه این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۳۷۶ میلیون و در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز به ۴۵۱ میلیون كاربر خواهد رسید.
كاربران كشورهای اروپای شرقی و غربی نیز به ترتیب در جایگاههای پنجم و ششم بیشترین كاربران گوشیهای هوشمند در جهان و پیش از كشورهای آمریكای لاتین و آمریكای شمالی قرار گرفته اند.
تعداد كاربران فعال در كشورهای آمریكای شمالی (كانادا، ایالات متحده آمریكا و مكزیك) كه برابر با ۳۰۵ میلیون كاربر در سال ۲۰۲۱ میلادی برآورد شده، عنوان كمترین تعداد را در این نمودار از آن خود كرده است.
بطور كلی، تعداد كاربران فعال گوشیهای هوشمند در جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۲.۵ میلیارد كاربر بوده كه این رقم امسال میلادی به ۳.۳ میلیارد رسیده و پیش بینی می شود كه تا سال ۲۰۲۱ میلادی به ۳.۸ میلیارد كاربر نیز برسد.
منبع:

1398/08/12
23:23:55
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: تولید , سایت , كاربر , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی