در جلسه هیات دولت انجام شد:

اختصاص اعتبار برای جبران خسارت سیل گیلان

اختصاص اعتبار برای جبران خسارت سیل گیلان اچ پی: با تصمیم هیات دولت، مبلغ 400 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت و بازسازی بخش های لطمه دیده ناشی از سیل ماه های مهر و آبان سال جاری در بعضی شهرستان های استان گیلان تخصیص یافت. در این نشست همین طور جرایم نقدی تخلفات خدمات كد دستوری و انتقال داده بی سیم تصویب گردید.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، در جلسه عصر یكشنبه (۲۴ آذر) هیأت وزیران كه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال برای «اسالم» و مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال برای «املش رانكو» در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان قرار گرفت.
همین طور سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان باید ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملكرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان برنامه و بودجه كشور و سازمان مدیریت بحران كشور ارسال نماید.

تصویب جرایم نقدی تخلفات خدمات كد دستوری و انتقال داده بی سیم
هیأت وزیران جرایم نقض یا عدم ایفای تعهدات دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت و همراه برای ارائه خدمات كد دستوری و همین طور دارندگان پروانه انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم ثابت را تصویب كرد. طبق این مصوبه، برای تخلفات ارائه خدمات كد دستوری، بین ۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد ریال جریمه نقدی تعیین شد.
همچنین، مبلغ جریمه عدم رعایت هر یك از مفاد موافقتنامه پروانه انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم ثابت در هر استان، تا سقف ۵۰ درصد مبلغ حق امتیازی است كه برای آن استان تعیین شده است.

اصلاح مصوبه اختصاص تسهیلات برای تكمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان
هیأت دولت به منظور تسریع در انجام تصویب نامه اختصاص تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای تكمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان، این مصوبه را اصلاح كرد.
مطابق این اصلاحیه، بانك مركزی موظف است بعد از درخواست صندوق توسعه ملی نسبت به تبدیل ارز به ریال تسهیلات مذكور به نرخ ارز سامانه نیمایی و واریز آن به حساب معرفی شده وزارت راه و شهرسازی نزد بانك مسكن اقدام نماید.
بر طبق این گزارش، هیأت وزیران در جلسه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ضمن تخصیص مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح اتصال چابهار به شبكه ریلی، مقرر كرده بود این مبلغ طی دو سال در اختیار بانك مسكن قرار گیرد تا برای اجرای این طرح به وزارت راه اختصاص پیدا كند.

تصویب لایحه پشتیبانی از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی
هیأت وزیران در ادامه جلسه لایحه پشتیبانی از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی را در امتداد پشتیبانی از حقوق شهروندی افراد مبتلا به اختلال روانی در ۲۵ ماده به تصویب رساند.
این لایحه با هدف ارتقاء سلامت روان جامعه، رفع موانع تنش آفرین در زندگی فردی و اجتماعی، ترویج آموزش‏ های اخلاقی و معنوی و همین طور ارتقاء شاخص‏ های سلامت روانی بعنوان یكی از مهم ترین احكام راهبردی سیاست‏ های كلی سلامت و به منظور تدوین مقرراتی جامع دراین زمینه و ساماندهی مقررات موجود تدوین شده است.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با عنایت به آمار و اطلاعات فراوانی و درصد شیوع اختلالات روانی در جامعه و همین طور هزینه‏ های اجتماعی و اقتصادیِ اینگونه بیماری‏ ها كه به فرد، خانواده و در نهایت جامعه تحمیل و به منافع كشور آزار وارد می‏ كند و نظر به اینكه هیچگونه سازوكار قانونی برای نحوه شناسایی این بیماران و رعایت حقوق آنان در مراحل مختلف بستری، درمان و ترخیص وجود ندارد، مبادرت به تهیه این لایحه كرده است كه توسط هیأت وزیران به تصویب رسید.

تعیین نماینده و اعلام ‏نظر دولت درباره برخی از طرح های نمایندگان مجلس
هیأت دولت در ادامه این جلسه، ضمن اعلام نظر درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خودرا برای پیگیری این موضوعات تعیین كرد.
منبع:

1398/09/25
14:53:29
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: خدمات , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی