اطلاعیه سامانه همتا؛

پیامك فعال سازی گوشی موبایل جعلی است

پیامك فعال سازی گوشی موبایل جعلی است به گزارش اچ پی سامانه اطلاع رسانی رجیستری تلفن همراه نسبت به جعلی بودن پیامك هایی كه به تازگی برای پیشگیری از قطع شدن گوشیهای موبایل كاربران به آنها ارسال می شود، اخطار داد و اعلام نمود: این پیامك ها جعلی استبه گزارش اچ پی به نقل از مهر، به تازگی پیامكی برای برخی افراد ارسال شده و از آنها خواسته شده جهت پیشگیری از قطع شدن تلفن همراه خود مبلغی را به سامانه همتا واریز نمایند.
كاربر از راه لینك موجود در این پیامك به صفحه ای شبیه به سامانه گمرك و سپس شبیه پرداخت بانكی هدایت می شود كه مشخصات كارت بانكی را از كاربر دریافت می كند.
سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت و رجیستری تلفن همراه با بیان اخطار به كاربران اعلام نمود این روش یكی از شیوه هایی است كه كلاه برداران برای دستبرد زدن به حساب های بانكی افراد از آن استفاده می نمایند و پیامك ارسال شده در خصوص اینكه «دستگاه شما قانونی می باشد اما فعال نشده و برای پیشگیری از قطع شدن شبكه موبایل تا ۲۴ ساعت جهت فعال سازی به آدرس hamta.cc اقدام كنید» جعلی است.
این سامانه اعلام نموده كاربران در صورت ملاحظه چنین مواردی مراتب را در اسرع وقت از راه بخش گزارش مردمی درگاه اینترنتی پلیس فتا گزارش دهند.
در این زمینه همتا اعلام نمود هر گونه اطلاع رسانی در زمینه طرح ثبت و رجیستری تلفن همراه از راه سرشماره پیامكی HAMTA انجام می گیرد همینطور كاربران در صورت دریافت هر گونه پیامك با محتوای مشكوك می توانند مبحث را با مركز پاسخگویی سامانه همتا به شماره ۰۹۶۳۶۶ طرح كنند.

1398/09/28
15:16:45
5.0 / 5
4660
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی