شكایت اوبر از مقامات كالیفرنیا به سبب سخت شدن اخراج كارمندان

شكایت اوبر از مقامات كالیفرنیا به سبب سخت شدن اخراج كارمندان اچ پی: به دنبال وضع قوانین سخت گیرانه تازه در ایالت كالیفرنیا كه اخراج كاركنان و برخورد تنبیهی با آنها را دشوار می كند، برخی شركت های فناوری مانند اوبر از مقامات این ایالت شكایت كردند.به گزارش اچ پی به نقل از انگجت، علاوه بر اوبر پست میتس هم از این قانون به دادگاه شكایت كرده است. این شركت در زمینه تحویل انواع كالا فعال است و در ۲۹۴۰ شهر آمریكا شعبه دارد.
قانون جنجالی AB۵ تعریف كاركنان شركت های تجاری در چارچوب پیمانكار را دشوار می كند و پس اخراج كاركنان كه هم اكنون در آمریكا بسیار ساده است، به فرایندی دشوار مبدل می شود. البته این قانون هنوز به تصویب نهایی مجلس محلی این ایالت نرسیده است.
اوبر و پست میتس مدعی هستند كه این قانون ناقض قانون اساسی آمریكاست و شرایط ناعادلانه ای را به شركت های تجاری تحمیل می كند. آنها همین طور برخی جزئیات این قانون را نامفهوم و مبهم دانسته اند.
در مقابل خیلی از رانندگانی كه در شركت هایی همچون اوبر و پست میتس كار می كنند می گویند این دو شركت به بهانه های مختلف حقوق آنها را كاهش داده و در صورت وقوع كوچك ترین مشكلی از اجرای تعهدات خود شانه خالی كرده یا حتی افراد را اخراج می كنند. پس تصویب قانون AB۵ موجب می شود این شركت ها مسئولانه تر در مقابل كاركنان خود رفتار كنند.


منبع:

1398/10/10
12:54:09
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: شركت , فناوری , كارمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی