وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

ارائه ۱۰۰ گیگ اینترنت ثابت مجانی تا آخر سال

ارائه ۱۰۰ گیگ اینترنت ثابت مجانی تا آخر سال به گزارش اچ پی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پیشگیری از انتشار كرونا در كشور، از عرضه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت ثابت تا آخر سال اطلاع داد.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، این روزها به علت پیشگیری از انتشار ویروس كرونا، اغلب افراد در خانه مانده اند و از ابزارهای فناوری اطلاعات استفاده می نمایند. امكانات یادگیری از راه دور برای مدارس و دانشگاه ها فراهم شده، بعضی از شركت ها امكان دوركاری را برای كارمندان خود فراهم نموده اند و البته خیلی از افراد برای گذراندن این اوقات، به تماشای فیلم ها و سریال ها روی آورده اند.
اما حضور افراد در منازل و افزایش ۴۰ درصدی استفاده مصرف دیتای كشور، باعث كاهش كیفیت شده بود كه اعلام گردید اپراتورها به علت افزایش استفاده تعداد كاربران برای عرضه سرویس هم در لایه ی شبكه هم در لایه ی فركانس آماده نبودند و بنابراین شركت ارتباطات زیرساخت ظرفیت شبكه ارتباطی اپراتورها را افزایش داد.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در صفحه شخصی اش در توییتر نوشت: عرضه اینترنت مجانی درخواستی است كه خیلی از شما از وزارت ارتباطات داشته اید. امروز از عرضه كنندگان خدمات اینترنت ثابت درخواست كردیم از فردا تا آخر سال جاری، برای همه كاربران خود به صورت مجانی یك بسته ۱۰۰ گیگابایتی فعال كنند.
پیش از این هم زمانی كه اعلام گردید مراكز آموزشی تعطیل هستند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صحبت با مدیران تلویزیون های اینترنتی اطلاع داد به جهت اینكه پخش مخصوص به كودكان و در بعضی از آنها تمامی فیلم ها و سریال ها مجانی شود و البته با تمدید این تعطیلی او اظهار نمود: تلویزیون های اینترنتی، عرضه خدمات مجانی خویش را تا آخر سال ادامه خواهند داد. ترافیك مصرفی این تلوزیون ها نیم بها محاسبه می گردد.
وی درباره فراهم بودن امكان یادگیری از راه دور هم گفته بود كه با عنایت به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا آخر سال، برای همكاری با وزارت علوم و آموزش و پرورش، امكانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم كردیم تا میلیون ها دانش آموز و دانشجو ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند.1398/12/17
21:52:46
5.0 / 5
4144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی