دولت آمریكا غول مخابراتی چین را به رشوه خواری متهم كرد

دولت آمریكا غول مخابراتی چین را به رشوه خواری متهم كرد به گزارش اچ پی وزارت دادگستری آمریكا در ادامه نبرد تجاری با شركت های فناوری چینی، این دفعه غول مخابراتی این كشور زد تی ای را به رشوه خواری متهم كرده است.به گزارش اچ پی به نقل از تكنولوژی نیوز، وزارت دادگستری آمریكا می گوید در حال تحقیق در مورد عملكرد زد تی ای است تا مشخص شود آیا این شركت به برخی مقامات خارجی رشوه پرداخت كرده یا خیر. در صورت اثبات این مورد دولت آمریكا برای وضع مجازات های جدید بر ضد زد تی ای بهانه ای جدید خواهد یافت.
دولت آمریكا پیش از این با متهم كردن شركت چینی هواوی به جاسوسی سایبری به نفع پكن كوشیده بود تا كشورهای دیگر را از همكاری با آن بازدارد. اما تا به امروز اغلب متحدان اروپایی و آسیایی كاخ سفید درخواست های دولت ترامپ در این حوزه را رد كرده اند.
تحقیقات در مورد زد تی ای در آمریكا از سال ۲۰۱۷ و بعد از متهم شدن آن به دور زدن تحریم های ایالات متحده بر ضد ایران و تلاش غیرقانونی برای دستیابی به فناوری آمریكایی شروع شد و آمریكا به همین علت زد تی ای را ۸۹۲ میلیون دلار جریمه كرد.
نكته جالب این است كه دولت آمریكا تصریح كرده كه رشوه خواری مورد اشاره در ارتباط با مقامات آمریكایی رخ نداده، اما باز هم با تسری فرامرزی قوانین داخلی خود به دنبال بهانه ای برای تحریم و اعمال فشار به زد تی ای است.

1398/12/25
21:30:25
5.0 / 5
3727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی