اپلیكیشن های هندی به نبرد اخبار جعلی كرونا می روند

اپلیكیشن های هندی به نبرد اخبار جعلی كرونا می روند اچ پی: مقامات ایالتی در نقاط مختلف هند برای مقابله با انتشار انبوهی از اخبار جعلی و نگران كننده در مورد ویروس كرونا اپلیكیشن هایی را عرضه نموده اند.به گزارش اچ پی به نقل از آسین ایج، اپلیكیشن های مورد اشاره كه بر اساس زبان و گویش ها و سبك زندگی و آداب محلی هر ایالت متفاوت بوده و شخصی سازی شده اند تازه ترین آمار و اطلاعات صحیح را در مورد ویروس كرونا در اختیار كاربران قرار می دهند.
مقامات هندی هدف از این اقدام را انتشار سریع اطلاعات موثق در رابطه با ویروس كرونا اعلام نموده اند. یكی از موفق ترین این اپلیكیشن ها در ایالت میزورام هند راه اندازی شده كه در شمال شرق این كشور واقع است. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هند دراین زمینه با مقامات محلی در هر ایالت همكاری می كند.
اپلیكیشن های مورد اشاره به مدیران محلی، كاركنان بیمارستان ها و مراكز درمانی، نیروهای داوطلب در سطوح مختلف و افراد تصمیم گیر در حوزه كرونا كمك می نماید تا از تصمیمات غلط، شتاب زده و مبتنی بر هیجان و داده های دروغ پرهیز كنند. در این اپلیكیشن علاوه بر آمار محلی در مورد افراد بیمار شده و قرنطینه شده در نقاط مختلف هند، آمار و اطلاعات جهانی در مورد بیماری كرونا نیز دردسترس است.
در برخی ایالت های هند كه بیشتر مردم كشاورز بوده و در نقاط دوردست زندگی می كنند، اپلیكیشن های امدادرسان كرونا امكان ارتباط مستقیم با مسئولان در سطوح ملی و محلی برای طرح سوال و دریافت كمك را فراهم می كنند.


منبع:

1399/01/17
23:57:40
5.0 / 5
3403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی