زاكربرگ علت سكوت در مقابل قلدری ترامپ را توضیح داد

زاكربرگ علت سكوت در مقابل قلدری ترامپ را توضیح داد اچ پی: بعد از آن كه ترامپ با پست توئیتری خود از خشونت در شهر بحران زده مینیاپولیس دفاع كرد، توئیتر پست وی را محدود كرد، اما فیسبوك به سبب عدم برخورد مشابه مجبور به ارائه توضیح شد.به گزارش اچ پی به نقل از دیجیتال ترندز، خیلی از کاربران فیسبوک از مارک زاکربرگ مدیرعامل این شرکت که کنترل اینستاگرام را هم بر عهده دارد، انتقاد کرده اند که چرا مطالب مروج خشونت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را پاک یا بلوکه نمی نماید.
ترامپ در یکی از پست های توئیتری خود خواهان برخورد تند با معترضان به قتل یک سیاه پوست توسط پلیس آمریکا شده بود و توئیتر این پست را به سبب ترویج خشونت محدود کرد. فیسبوک و اینستاگرام این مطالب را محدود نکرده اند و همین مساله موجب حمله به زاکربرگ شد و او سرانجام با ارسال پستی در فیسبوک دراین زمینه موضع گیری کرد.
زاکربرگ در مطلب خود بااینکه از پست ترامپ بطور ملایم انتقاد کرده، اما افزوده که این شرکت تصمیم گرفته تا پست مورد اشاره را حذف نکند، برای اینکه ارجاع ترامپ به گارد ملی به معنای هشداری در مورد اقدام دولت می باشد.
وی نوشته است: ما فکر می نماییم مردم باید بدانند که دولت درصدد اعمال قدرت است. سیاست ما در مورد تحریک به خشونت، بحث در مورد استفاده دولت از خشونت را مجاز می داند. هر چند من فکر می کنم شرایط امروز سوالات مهمی را در مورد محدودیت های بالقوه بحث در این مورد پیش خواهد آورد. در نهایت ما به این جمع بندی رسیدیم که پست ترامپ سیاست های فیسبوک را نقض نکرده و مهمست که مردم آنرا ببینند.
پیش از این خبرهایی در مورد درخواست برخی کارکنان فیسبوک از زاکربرگ برای حذف پست جنجالی ترامپ انتشار یافته بود. بگفته یکی از کارکنان فیسبوک شکست این شرکت دراین زمینه موجب خواهد شد تا تاریخ قضاوت مهربانانه ای در مورد فیسبوک نداشته باشد.


منبع:

1399/03/10
23:00:14
5.0 / 5
3170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی