معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات:

بخشنامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد

بخشنامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد به گزارش اچ پی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: بخشنامه مربوط به تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی تدوین شده و به زودی در كمیسیون تنظیم مقررات تصویب می شود.به گزارش اچ پی به نقل از مهر، نسترن محسنی در نشست خبری قبل از ظهر امروز یکشنبه در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: بخشنامه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و مخابراتی بعد از یک سال بررسی و حل ایرادات مورد بازبینی قرار گرفته و به زودی در جلسات آینده کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب می شود.
وی اضافه کرد: این بخشنامه با مشورت فعالان سازمان صنفی کامپیوتری و آزمایشگاه های فعال در این عرصه تدوین شده و اهتمام کرده ایم توازن بین وارد کنندگان تجهیزات و فعالان آزمایشگاه ها را در این بخشنامه مدنظر قرار دهیم.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: تمامی اهتمام مان این است که تجهیزاتی که در حوزه رادیویی وارد کشور می شود به مشترکان نهایی لطمه سختی نرسد و این بخشنامه نیز دستورالعمل ترخیص ورود تجهیزات و فرآیندهای مربوط به دریافت گواهی تأیید نمونه را مدنظر قرار داده است.
محسنی تصریح کرد: در حوزه تجهیزات امنیتی نیز ساز و کار جدایی برای تجهیزات در نظر گرفته نشده است و فرآیندهای دریافت گواهی نمونه باید مطابق با این بخشنامه صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه اعتراضاتی از طرف وارد کنندگان تجهیزات ارتباطی درباب آزمایش این تجهیزات بعد از ورود به کشور اعلام می شود، اشاره کرد: تمامی این مسائل را بررسی و لحاظ کرده ایم و حتی پیش نویس بخشنامه را به نظرسنجی گذاشته ایم تا مشکلات این حوزه به حداقل برسد.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: این مساله که گفته می شود تجهیزات وارداتی با برندهای معتبر نیاز به آزمایش و دریافت گواهی تأیید ندارند درست نیست چونکه شاهد بودیم برخی تجهیزات با برندهای معتبر نیز وارد کشور شده و تقلبی بوده است. بنا بر این تأیید نمونه تجهیزاتی که وارد کشور می شود الزامی است و باید برای آن گواهی دریافت شود.


منبع:

1399/04/01
00:37:43
5.0 / 5
3209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی