راه اندازی همزمان چهار پارك اقتصاد دیجیتال در كشور

راه اندازی همزمان چهار پارك اقتصاد دیجیتال در كشور به گزارش اچ پی سمنان مشاور وزیر و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از در حال ساخت بودن چهار پارک اقتصاد دیجیتال در سطح کشور اطلاع داد.


محمدصدیق دامغانی زاده مشاور وزیر و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در نشست بررسی راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال سمنان وعده داد: پروژه پارک اقتصاد دیجیتال سمنان در دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه مهم ترین چالش ما این است که در این پارک چه کار می خواهیم بکنیم اضافه کرد: اینکه تجهیزات خریداری شود ولی پس از افتتاح، درب پارک بسته شود یک فاجعه به حساب می آید.
مشاور وزیر و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات افزود: برنامه ریزی عملیاتی برای تداوم فعالیت این پارک در آینده یکی از چالش های جدی وزارت ارتباطات به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون چهار پروژه پارک اقتصاد دیجیتال در سطحدکشور در دست اجراست تصریح کرد: تولید محتوای فرهنگی و توسعه نقش فناوری اطلاعات در کشاورزی و تولید مواد غذایی همچون رویکردهای مهمی است که در این پروژه ها دنبال می شود.
دامغانی زاده با اشاره به اینکه توسعه کشاورزی در استان های کم آب، از دیگر اولویت های محوری در این پروژه هاست اظهار نمود: تولید و صادرات محتوای فرهنگی که می توان از آن هم ثروت آفرینی کرد و هم اقتدار کشور را در جهان نمایش داد از دیگر اهدافی است که در فعالیت این پارک ها دنبال می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان هم اظهار داشت: تولید و صادرات فرهنگی بعنوان پیشران در غنای فعالیت پارک اقتصاد دیجیتال از اهمیت ویژه ای برخوردار است
فاطمه منصوری در جلسه پارک اقتصاد دیجیتال سمنان با اشاره به اینکه با هم افزایی و همکاری دستگاههای مرتبط بزودی در روزهای دهه مبارک فجر پارک اقتصاد دیجیتال سمنان افتتاح می شود، اظهار نمود: با بهره برداری از این پارک شاهد رشد و توسعه مشاغل در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی خواهیم بود.
وی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون حضور و گسترش مشاغل و مهارت های حوزه فناوری اطلاعات بیش ازپیش در جامعه نمایان شده است، اضافه کرد: استان سمنان ظرفیت های قابل توجهی در بخش گردشگری و فناوری اطلاعات برای رونق اشتغال دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان با اشاره به اینکه بهره گیری از نخبگان و افراد دارای مهارت جهت راه اندازی این پارک در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در پارک های اقتصادی دیجیتال، جهاد دانشگاهی، بنیاد نخبگان و فنی حرفه ای برای هم افزایی ظرفیت های مشترک در این حوزه پای کار آمدند و الان این پارک به کانونی برای آموزش های مشترک تبدیل گشته است.
منصوری تصریح کرد: در مجموعه فنی و حرفه ای برای آموزش های با کیفیت در بعضی موارد قادر به شناسایی و به کارگیری اساتید مجرب نبودیم که با راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال سمنان این مشکل رفع خواهد شد.
ایشان در ادامه بابیان اینکه مراکز نوآوری در واحدهای تولیدی سمنان و شاهرود در حال شکل گیری است، افزود: با برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم تا دهه فجر شاهد افتتاح این مجموعه باشیم و این افتتاح سرآغازی برای موفقیت های بعدی باشد.
نتهای پیاممنبع:

1399/11/01
12:16:45
0.0 / 5
951
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی