دستگاه های اجرایی تا پایان سال موظف شدند

عرضه سه خدمت پرمراجعه در اپلیكیشن دولت همراه

عرضه سه خدمت پرمراجعه در اپلیكیشن دولت همراه به گزارش اچ پی به قول معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستگاههای اجرایی موظفند تا آخر سال، سه خدمت پرمراجعه خویش را از راه اپلیکیشن دولت همراه‬⁩ در دسترس مردم قرار دهند.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، با استفاده از سامانه دولت همراه، مردم می توانند به جای رجوع ی حضوری برای دریافت خدمات دولتی، هر زمان و هر جا این خدمات را درخواست کنند. هم چنین حل چالش های آلودگی هوا، اشتغال، حفظ محیط زیست، حقوق شهروندی و ایجاد بهره وری، مهم ترین دستاوردهای دولت همراه می باشد. دولت همراه یکی از ابزارهای این است که منابع موجود را محور قرار داده و می توان اقتصاد را شکل داد.
البته پروژه هایی مانند شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی و دولت همراه از پروژه هایی هستند که افتتاح آنها تازه سرآغاز فعالیتهای لازم در این طرح ها به حساب می آید و شروع به کارشان، به این معنا نیست که کاملا به اتمام رسیده اند؛ بلکه لازم است خدمات متنوع در بستر این امکانات قرار بگیرد تا آنچه از ابتدا درباره کاهش مراجعات و صرفه جویی در زمان و سهولت در بروکراسی اداری مدنظر بوده محقق شود.
به قول تحلیل گران، اگر در جهت تسریع راه اندازی دولت الکترونیک تلاش نماییم، فساد کاسته می شود و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. با دولت همراه به جای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات رجوع کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم عرضه داد. این خصوصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به علت انتشار کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و عرضه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
در این راستا امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- اخیرا ضمن اشاره به ‏مصوبه ی ستاد ملی کرونا درباره ⁧‫دولت الکترونیکی، در توییتر نوشت: ‏همه دستگاههای اجرایی موظفند تا آخر سال، سه خدمت پرمراجعه خویش را از راه اپلیکیشن دولت همراه‬⁩ در دسترس مردم قرار دهند. ‏قرارگاه مقابله با کرونا هم مسول نظارت و برخورد با کم کاری شد.
منبع:

1399/11/20
21:58:12
0.0 / 5
1054
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی