دانشجویان ۶۰ گیگابایت اینترنت دریافت می كنند

دانشجویان ۶۰ گیگابایت اینترنت دریافت می كنند به گزارش اچ پی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود بسته ۶۰ گیگابایتی اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان جایگزین مجانی سازی سایت دانشگاه ها شد.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، ویروس کرونا از اسفند سال قبل وارد ایران شد و از همان هفته های ابتدایی، برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به راه افتاد. در ایام ابتدایی شیوع ویروس کرونا، خیلی از کاربران خواهان امکاناتی همچون اینترنت مجانی برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با آن موافقت نمود و از عرضه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت مجانی ثابت اطلاع داد.
در شرایطی که مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها برای پیشگیری از انتشار کرونا تعطیل شدند، استفاده از امکانات فضای مجازی از راهکارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و این که امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم گردد. بعد از آن اعلام گردید فهرستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها عرضه شده که ترافیک این سایت ها برای دانشجویان مجانی است.
همینطور بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی، اعلام گردید آی پی هایی که توسط دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام گردد، مجانی است. حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- هم اعلام نمود که برای مجانی کردن اینترنت دانشگاهی، فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.
با این حال، در این زمان همواره اعتراضاتی نسبت به مجانی نشدن سایت های دانشگاهی وجود داشته که دلیل استفاده دانشجویان از وی پی ان هنگام اتصال به سامانه های آموزش الکترونیکی و اطلاعات ناقص سامانه هایی که از جانب دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام شده، عنوان شد.
بعد از آن ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود: با عنایت به تدبیر رئیس جمهوری، آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه ها در شرایط کرونا بایستی به صورت مجانی ارائه شود. نظر به دریافت شکایات مختلف از طرف دانشجویان و طلاب در ترم قبل، نحوه عرضه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهد نمود.

در این راستا آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نحوه تخصیص یارانه آموزش مجازی، با عنایت به شکایات گوناگونی که از شما دریافت کردیم، در ترم دوم تغییر نمود. با مشورتی که با وزارت علوم داشتیم به جای مجانی کردن سایت دانشگاه ها به هر دانشجو و طلبه، یک بسته ۶۰ گیگابایتی تقدیم می نماییم که می توانند به سایت ictgifts.ir رجوع و ثبت نام کنند. مهلت ثبت نام فقط دو هفته است و امکان تمدید هم وجود ندارد.
منبع:

1399/11/26
23:20:27
0.0 / 5
983
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی