وزیر ارتباطات پاسخ داد

چرا برای دریافت اینترنت 7 گیگابایتی، كد ملی لازم است؟

چرا برای دریافت اینترنت 7 گیگابایتی، كد ملی لازم است؟ به گزارش اچ پی در امتداد تخصیص اینترنت رایگان به کاندیداهای ریاست جمهوری و بسته های هفت گیگابایتی به همه مردم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: از آنجاکه ممکنست یک نفر 10 سیمکارت داشته باشد و یک نفر یک سیمکارت، به هر کد ملی فقط یک بسته و آن هم روی شماره ای که درخواست دهد، فعال می شود.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره ارائه اینترنت رایگان به کاندیداهای ریاست جمهوری، اظهار داشته بود: تخصیص اینترنت رایگان به کاندیداهای ریاست جمهوری به مفهوم ارائه بسته اینترنت رایگان مصرفی نیست. منظور ارائه بسته امکانات تبلیغاتی در فضای مجازی شامل ارتباط ویژه با مخاطبان در شبکه های اجتماعی داخلی، تسهیلات ارتباطی، خدمات صوت و تصویر فراگیر است که به کاندیدهای تائید صلاحیت شده شورای نگهبان اختصاص پیدا می کند.
آذری جهرمی همین طور گفته بود که بمنظور ترویج تبلیغات انتخابات در فضای مجازی بجای تجمعات خیابانی و میدانی، هفت گیگابایت اینترنت یک ماهه رایگان به همه مردم ایران دارای سیمکارت و با ارائه کد ملی عرضه می شود و افراد می توانند با مراجعه به www.ictgifts.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور در اینستاگرام و در پاسخ به این که چرا برای فعال سازی بسته های رایگان ثبت نام لازم است و کد ملی افراد گرفته می شود؟ اظهار داشت: ممکنست یک نفر مجموعا ۱۰ سیمکارت داشته باشد و یک نفر یک سیمکارت، بنا بر این به هر کد ملی تنها یک بسته و آن هم روی شماره ای که خود فرد درخواست دهد، فعال می شود.
او همین طور در پاسخ به این پرسش که چرا برای افراد زیر ۱۸ سال بسته اینترنت رایگان ارائه نمی گردد، اظهار نمود: مطابق مقررات فعلی، مالکیت خط تلفن یا سیمکارت فقط برای افراد ۱۸ سال به بالا مقدور است و بسته ها هم روی سیمکارت ارائه می شود.
در این راستا امیر ناظمی - رئیس سازمان فناوری اطلاعات - در توئیتر نوشت: تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری می توانند تلویزیون اینترنتی خودرا در زمان رقابت های انتخاباتی ایجاد کنند. این نخستین بارست که نامزدهای انتخابات می توانند در قالب قوانین کشور و نظارت صداوسیما به پخش برنامه های آنلاین جهت تشریح برنامه ها و رویکرد خود استفاده کنند.
وی همین طور اشاره کرد: برمبنای مصوبه «کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری» نظارت محتوایی انتخابات در فضای مجازی بر عهده ساترا و ایجاد زیرساخت برعهده وزارت ارتباطات است. همین طور تلویزیون هر کاندیدا بوسیله کانال مستقلی روی IPTVهای دارای مجوز پخش می شود.
منبع:

1400/03/05
12:09:22
5.0 / 5
348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی