حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۶۰

دستور اجرائی بایدن شركت های فناوری را هدف گرفت

دستور اجرائی بایدن شركت های فناوری را هدف گرفت اچ پی: رییس جمهور آمریکا دستور اجرائی جدیدی را امضا کرده که طبق آن قوانین بی طرفی نت باردیگر احیا و رفتارهای انحصارگرایانه شرکت های فناوری بررسی دقیق می شوند.



به گزارش اچ پی به نقل از ورج، جو بایدن رییس جمهور آمریکا دستور اجرائی برای ترویج رقابت امضا کرده که مفاد آن بطور خاص صنعت فناوری را هدف گرفته است.
این دستور از سازمان های دولتی آمریکا مانند کمیسیون فدرال ارتباطات و کمیسیون فدرال تجارت می خواهد ۷۲ بند را اجرا کنند. این بندها شامل احیای قوانین مربوط به «بی طرفی نت» (net neutrality)، ایجاد قانون جهت «حق تعمیر دستگاه ها» برای کاربران و بررسی های دقیق و موشکافانه درباره رفتارهای انحصارگرایانه شرکت های فناوری است.
بایدن در کنفرانس خبری قبل از امضای این دستور به چند ماده از آن نیز اشاره نمود. طبق یکی از این موارد، کمیسیون فدرال تجارت موظف است قوانین غیر رقابتی شرکتها درباب محدود کردن توانایی تغییر شغل کارگران را ممنوع کند. این نوع از سیاست گذاری ها به ویژه در شرکت های فناوری معمول است.
علاوه بر این، دستور اجرائی بایدن شامل تغییراتی است تا مشترکان اپراتورهای همراه گزینه های انتخابی و خدمات بهتری دریافت نمایند. در همین راستا کمیسیون فدرال ارتباطات باید اپراتورهای اینترنت را ملزم کند قیمت ها و طرح هایی که در اختیار مشترکان قرار می دهند را گزارش کنند، اجازه ندهد اپراتورهای اینترنت با مالکان ساختمان ها قراردادهایی امضا کنند که خدمات اینترنت انتخابی مشترکان را محدود می کند و علاوه بر آن دستور مذکور قوانین بی طرفی نت را باردیگر احیا می کند.
از سوی دیگر حق تعمیر دستگاهها نیز یکی از مواردی است که در دستور جدید بایدن ذکر شده است. در همین راستا از کمیسیون فدرال تجارت خواسته شده تا اجازه ندهد تولید کنندگان قدرتمند تجهیزات توانایی مصرف کنندگان برای تعمیر دستگاه هایشان در فروشگاه های تعمیراتی را محدود کنند.
طبق گزارش رسانه ها دستور اجرائی رییس جمهور آمریکا بسیار وسیع است و شامل تمام دستگاه های الکترونیکی می شود.
در کنار این موارد بنظر می رسد این دستورالعمل بطور خاص خواهان بررسی های موشکافانه تر درباره پروسه ادغام شرکتها و به ویژه موارد خرید مؤسسات توسط پلت فرم های اینترنتی بزرگ است. در پروسه بررسی باید به ادغام های سریالی، خرید رقبای تازه کار، جمع آوری اطلاعات و تأثیر آن بر حریم خصوصی کاربران پرداخته شود.


منبع:

1400/04/19
18:52:06
5.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی