آخرین خبرها از آینده مسكن، سكه و بنزین

آخرین خبرها از آینده مسكن، سكه و بنزین اچ پی: گزارش ها و خبرهای مهم اقتصادی امروز ایسنا با رنگ و بوی بنزین، سیم كارت، سكه و طلا منتشر شد؛ گزارش هایی از حراجی هایی كه به داد سكه رسید تا فروش سیم كارت هایی به قیمت یك ویلا و گمانه زنی هایی از دو نرخی شدن دوباره بنزین.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، كارت سوخت كه از سال ۸۶ رواج یافت، طی سال های اخیر غیر فعال شد چون سهمیه بندی بنزین حذف شد. اما دو روز پیش شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام نمود كه استفاده از كارت سوخت الزامی خواهد شد و افرادی كه كارت سوخت ندارند باید به منظور جلوگیری از تولید مشكل، نسبت به دریافت كارت سوخت اقدام نمایند. با طرح این موضوع، رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت اظهار نمود كه ممكن است استفاده از كارت سوخت مقدمه دو نرخی شدن بنزین باشد. البته وی معتقد می باشد كه استفاده از كارت سوخت امری منسوخ است و اگر بنزین ۱۲۰۰ تومان شود، دو نرخی نخواهد شد.
باید اظهار داشت كه مجلس شورای اسلامی چندی قبل با بنزین لیتری ۱۵۰۰ تومانی مخالفت كرده است. حال باید دید مباحث مطرح شده درباره كارت سوخت و نرخ بنزین سرانجام به كجا می رسید.
پیش بینی آینده بازار خانه های ارزان و گران قیمت
و اما بازار مسكن كه مورد توجه همه اقشار جامعه است، از شهریور ماه با رونق در معاملات و افزایش قیمت همراه شده است كه امروز هم مشاور وزیر راه و شهرسازی در این باره اعلام نمود با عنایت به اینكه سرعت پس انداز در صندوق پس انداز مسكن یكم سه برابر شده است، مسكن ارزان قیمت در آینده رونق مناسبی را تجربه خواهد نمود.
به گفته عبده تبریزی، خانه های ارزان قیمت در آینده بازار خوبی خواهند داشت. در مقابل، همچنان خانه های گران قیمت با سرعت بسیار كمی فروخته می شوند و خانه های خالی لوكس به راحتی به فروش نمی رسند اما مسكن ارزان قیمت بازار رشد مناسبی را پیش رو دارد و وزارت راه و شهرسازی هم كمك كرده تا این رشد ادامه پیدا كند.
حراجی ها به داد سكه رسید!
همچنین درپی بحث داغ طلا و تولید حباب ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سكه، بانك كارگشایی ۱۷ حراجی از حدود دو ماه پیش برگزار كرد تا عرضه سكه با استفاده از حراجی، قیمت ها را متعادل كند اما به علت افزایش قیمت دلار و همینطور افزایش قیمت طلا در بازار جهانی، بازار سكه هم متاثر شد و سكه تمام طرح جدید از یك میلیون و ۳۹۰ هزار تومان به یك میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید كه به قول مدیرعامل بانك كارگشایی حدود ۱۰۰ هزار تومان حباب دارد.
سلیمانی گفته كه اگر حراجی های سكه برگزار نشده بود، به صورت حتم قیمت سكه می توانست بالاتر از رقم كنونی باشد بنابراین حراجی سكه تا زمان تعدیل قیمت ها ادامه خواهد داشت و روزهای زوج از ساعت ۱۴ در بانك كارگشایی در بسته های ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ تایی نیم و تمام سكه به معرض فروش گذاشته می گردد.
بویینگ جدید در راه می ماند!
در گزارش دیگری وضعیت قراردادهای ایران ایر با شركت های هواپیماسازی بررسی شده است. این ایرلاین ملی ایرانی سال گذشته همزمان با نهایی كردن قراردادهایش با ایرباس و ای تی ار، با بویینگ هم قرارداد بسته و قرار بود این هواپیماساز آمریكایی پس از حدود چهار دهه بار دیگر به ایران هواپیما بفروشد و اعلام گردید كه ایران در چارچوب برنامه ای دراز مدت ۸۰ بویینگ تحویل می گیرد كه زمان تحویل اولین فروند آن اردیبهشت ۹۷ است
اما قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده كه احیانا این امر با تاخیر صورت گیرد و با این احتیاط هایی كه می نماییم فكر می نماییم در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ این هواپیما را داشته باشیم.
دو گرم طلا فاكتور ندارد!
همچنین در حالیكه پیش از این، بارها و بارها تاكید و اعلام شده بود كه مردم طلای بدون فاكنور نخرند و طلافروشی ها هم موظف به عرضه فاكتور به خریداران هستند، باز هم در بازار شاهد فروش طلای بدون فاكتور هستیم.
بررسی های ایسنا از بازار طلا مبین این است كه برخی فروشندگان به بهانه اینكه طلاهای كم وزن (كه اتفاقا اخیر هم پرفروش شده) فاكتور نمی خواهد، از عرضه رسید فروش خودداری می كنند و می گویند یكی - دو گرم طلا فاكتور ندارد كه اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر این امر را غیرقانونی عنوان و اعلام نموده كه مردم حتما تخلف مربوطه را به اتحادیه گزارش دهند تا رسیدگی شود. همینطور به متقاضیان هم اخطار داده شده كه به هیچ وجه طلای بدون فاكتور نخرند.
سنگان در سایه راه آهن
و اما امروز ایسنا در گزارش دیگری وضعیت معدن سنگـ آهن سنگان واقع در خواف را بررسی نموده است. این منطقه معدنی با وجود اینكه بعنوان عسلویه معدنی ایران ۳۰ درصد از خوراك فولاد كشور را تامین می كند، زیرساخت های حمل و نقل ریلی و آب برای واحدهای فرآوری ندارد كه در این باره وزیر صنعت، معدن وتجارت اخطار داده و رییس هیات عامل ایمیدرو گفته كه اگر وضعیت به همین صورت ادامه پیدا كند، برنامه جامع تولید فولاد محقق نمی شود؛ بنابراین باید در صنعت حمل و نقل ریلی اقدام گردد تا این مجتمع تولیدی - اقتصادی كشور صدمه نبیند، چراكه با اكتشافات پهنه های معدنی، ذخایر سنگ آهن سنگان تا ۲۰۰ میلیون تن اضافه شده و پیش بینی می گردد با عنایت به عملیات تكمیلی اكتشاف، این ذخایر تا ۳۰۰ میلیون تن هم افزایش یابد. همینطور با جذب سرمایه تولیدی در این منطقه و ساخت واحدهای فرآوری سنگ آهن، تابحال واحدهای ساخت گندله و كنسانتره در این مجموعه به راه افتاده است كه آخرین آنها افتتاح دو واحد گندله سازی بود كه هر یك تا ۲. ۵ میلیون تن ظرفیت داشت و با سرمایه گذاری مجموعه های اوپال پارسیان متعلق به بانك پارسیان و شركت صنعتی و معدنی توسعه ملی صورت گرفت كه در مجموع ظرفیت تولید گندله در كشور را به ۱۷. ۵ میلیون تن ارتقا دادند.
سیم كارت یا یك خانه ویلایی!؟
در گزارش دیگری، ایسنا وضعیت خرید و فروش سیم كارت را مورد بررسی قرار داده است. در این گزارش قیمت های شگفت آوری برای برخی سیم كارت ها اعلام شده كه معادل خرید چند واحد آپارتمان است. بر مبنای این گزارش، سیم كارت های دائمی و معمولی با پیش شماره ۰۹۱۲ با كد یك از سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شروع می گردد و تا پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هم قیمت دارند. در همین رده شماره ای كدهای ۱۷۷ به قیمت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، كدهای ۱۳۰ به قیمت چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، كدهای ۱۱۴ به قیمت پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و كدهای ۱۱۵ به قیمت پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.
البته اینها مربوط به شماره های عادی و معمولی است و شماره های استثنایی و اصطلاحا رند، بعضی خطوط حتی با قیمت های ۵۰۰ میلیون و یك میلیارد تومان هم به فروش می رود­! كه به قول یك فعال صنفی برخی اوقات شركت های مرجع عرضه سیم كارت به این مساله دامن می زنند. اینكه برای عرضه برخی شماره های رند به مشتریان مزایده برگزار گردد خود به تنهایی می تواند عاملی برای مشروعیت بخشیدن به انگیزه برخی ها برای خرید گران تر سیم كارت های رند باشد.1396/10/16
18:28:01
5.0 / 5
6025
تگهای خبر: تولید , سیم كارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی