اپل به توسعه دهندگان برنامه هایش، ۶۰ میلیارد دلار پرداخت کرد

اپل به توسعه دهندگان برنامه هایش، ۶۰ میلیارد دلار پرداخت کرد اچ پی: اپل در سال 2021 حدود 60 میلیارد دلار به توسعه دهندگان اپلیکیشن ها در اپ استور پرداخت کرد.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، با وجود مواجهه با شکایت های گوناگون ضدانحصار و مقررات سختگیرانه تر در بعضی بازارها، اپل امروز ارقام جدیدی را گزارش داد که نشان دهنده رشد رکورد اپ استور در سال ۲۰۲۱ است. این شرکت در بیانیه مطبوعاتی اعلام نموده که از زمان راه اندازی اپ استور در سال ۲۰۰۸ تا کنون، بیش از ۲۶۰ میلیارد دلار به توسعه دهندگان برنامه پرداخت کرده است.
عددی که بسیار بالاتر از ۲۰۰ میلیارد دلاری است که اپل در آخر سال ۲۰۲۰ گزارش کرده بود، است، یعنی تنها در سال ۲۰۲۱، اپل در مجموع ۶۰ میلیارد دلار به توسعه دهندگان پرداخت کرده است. این رقم بسیار بالاتر از پرداخت های گزارش شده در سالهای قبل است.
برای مقایسه، اپل از زمان شروع اپ استور تا آخر سال ۲۰۱۹ در مجموع ۱۵۵ میلیارد دلار به توسعه دهندگان پرداخت کرده بود. سال قبل، این رقم حدود ۱۲۰ میلیارد دلار بود، این بدان معناست که پرداخت ها به توسعه دهندگان از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، ۳۵ میلیون دلار بالا رفته و از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ هم ۴۵ میلیارد دلار دیگر بالا رفته است.
در سالهای اخیر، اپل ساختار کمیسیون خودرا با کاهش دریافت سهم کمتر، درجهت افزایش درآمد توسعه دهندگان تنظیم کرده است. با راه اندازی برنامه کسب وکار کوچک اپل که در نوامبر ۲۰۲۰ اعلام شد، این شرکت کمیسیون خودرا برای برنامه هایی که تا ۱ میلیون دلار در سال درآمد داشتند، از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد کم کرد.
اپل همین طور در سال ۲۰۲۱، کمیسیون خودرا از اپلیکیشن های انتشار خبر، مشروط به شرکت در برنامه اخبار اپل، حذف نمود. اپل نگفته که چه تعداد از توسعه دهندگان و ناشران از این فرصت ها بهره برده اند، فقط گفته که اکثریت قریب به اتفاق برنامه ها واجد شرایط تخفیف کسب وکار کوچک بودند.
اپل اشاره کرد که مشتریان اپ استور، بیش از هر زمان دیگری، بین شب کریسمس و شب سال نو هزینه کرده اند که موجب رشد دورقمی در سال ۲۰۲۱ نسبت به قبل شده است، در صورتیکه این شرکت سال قبل با ارائه آمار دقیق تری، گفته بود که کاربرانش ۱.۸ میلیارد دلار برای کالاها و خدمات دیجیتال در طول یک هفته بین شب کریسمس و شب سال نو ۲۰۲۰ هزینه کرده اند که عمدتا ناشی از هزینه روی بازی ها بوده است.
منبع:

1400/10/22
12:52:26
5.0 / 5
59
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , بازی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی