تعداد سایت های تلفن همراه ایران به 120 هزار رسید

تعداد سایت های تلفن همراه ایران به 120 هزار رسید اچ پی: مروری بر آمارهای رسمی گویای آنست که تا اختتام خردادماه سال 1401، اپراتورهای تلفن همراه بیش از 120 هزار BTS سایت فعال شبکه تلفن همراه راه اندازی کرده اند که از این میان، 35 هزار سایت 4G است.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارشی منتشر نموده که طبق آن، تا اختتام خردادماه سال ۱۴۰۱، مجموعا ۱۲۰ هزار و ۵۸ سایت 2G و 3G و 4G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به راه افتاده است.
در اپراتور همراه اول، ۹۶.۵ درصد تحت پوشش 2G و ۸۵ درصد تحت پوشش 3G و ۸۱ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. همین طور تعداد شهرهای تحت پوشش تا اختتام سه ماهه اول به ۱۳۹۵ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۴۴ هزار و ۹۱۸ رسیده است. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۸۲ هزار و ۱۴۶ کیلومتر رسیده است.
همین طور در اپراتور ایرانسل، ۸۷.۲۱ درصد تحت پوشش 2G و ۸۳.۶ درصد تحت پوشش 3G و ۶۱ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۶۴ هزار و ۶۶ کیلومتر رسیده است. در اپراتور رایتل نیز ۵۶.۵ درصد تحت پوشش 3G و ۲۹.۴ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۲۷ هزار و ۵۶۳ کیلومتر رسیده است.


همین طور طبق این آمار، تا اختتام سه ماهه اول ۱۴۰۱، در مجموع ۴۴ هزار و ۵۹۵ سایت 2G توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، ۳۹ هزار و ۶۱۰ سایت 3G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل و ۳۵ هزار و ۸۵۳ سایت 4G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به راه افتاده است. تعداد سایت های فعال شبکه تلفن همراه به تفکیک اپراتور و فناوری در جدول زیر آمده است.


با این وجود، یکی از اشکالات کیفیت اینترنت، کمبود این سایت های BTS است، برای اینکه در صورتیکه بخش زیادی از تجهیزات اپراتورها در شهرهای مختلف کشور مشکل دارد، شهرداری ها به آنها امکان اجازه نصب BTS را نمی دهند. درحقیقت ممانعت های مردمی و شرایط تعامل با شهرداری ها برای نصب دکل های جدید BTS یا جمع آوری دکل های موجود یکی از دلیلهای کاهش کیفیت پوشش و اینترنت است، بنا بر این مسئولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در کوشش برای حل این مشکلات هستند.
منبع:

1401/05/10
10:26:29
5.0 / 5
422
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی